Šešėlių teatro spektaklių pristatymas pagal sukurtas sakmes apie Šiaulius

2015 09 14

2015 m. rugsėjo 11 d., švenčiant Šiaulių miesto gimtadienį, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) vyko baigiamasis Šiaulių miesto savivaldybės finansuoto projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams“ renginys - šešėlių teatro spektaklių pristatymas pagal sukurtas sakmes apie Šiaulius.

 

Jau nuo pat pavasario mokinukai rinkosi į „Šaltinėlio“ biblioteką, kur padedami Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto profesorės, humanitarinių mokslų daktarės Džiuljetos Maskuliūnienės mokėsi kūrti sakmes, skirtas Šiauliams. Pagal sukurtas sakmes, legendas, istorijas apie Šiaulius mokinukai buvo kviečiami sukurti šešėlių teatro vaidinimus, kuriuos bibliotekos darbuotojas Tomas Januškevičius nufilmavo ir Šiaulių miesto gimtadienio proga buvo pristatyti projekto dalyviams.

Projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams“ pagrindinis tikslas buvo paskatinti Šiaulių miesto jaunąją kartą labiau pažinti gimtąjį miestą, domėtis miesto istorija. Savaime suprantama, siekta skatinti vaikų norą skaityti, lavinti kūrybiškumą, vaizduotę, raštingumą. Norėta supažindinti su sakmių, padavimų kūrimu, pristatyti šešėlių teatro galimybes. Na, o svarbiausia - paskatinti vaikus sukurti ir padovanoti miestui gimtadienio proga sakmę. Projekto vykdymo metu buvo sukurta 41 sakmė.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vardu, dėkojame visoms projekte dalyvavusioms švietimo įstaigoms - Sutrikusios klausos ugdymo centrui, Šiaulių sanatorinei mokyklai, Salduvės progimnazijai, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijai, Juventos progimnazijai, Ragainės progimnazijai - už puikų dalyvavimą projekte. Ypatingai dėkojame mokytojoms Jolitai Uljanovienei, Linai Navikienei,Rasai Nosienei, Alinai Mockuvienei, Jūratei Sutkuvienei ir Aurelijai Vasiliauskienei, kurios surado laiko, įkvėpė savo mokinukus ir padėjo pasiekti puikių rezultatų.

Renginio akimirkos. Nuotraukų autorius Edvardas Tamošiūnas: 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.601454239993537.1073741881.275673802571584&;type=3

Plačiau apie pavasarį vykusias veiklas, pasiruošimo darbus šiam baigiamajam renginiui:

http://biblioteka.smsvb.lt/lt/skaitytojamsvirsus/naujienos/2714-edukaciniai-uzsiemimai-sakmiu-padavimu-kurimas-saltinelio-filiale

http://biblioteka.smsvb.lt/lt/skaitytojamsvirsus/naujienos/2749-edukaciniai-uzsiemimai-seseliu-teatra-kuriame-siauliams

GALERIJA