III autorinių lėlių paroda – dovana Šiaulių miesto gimtadieniui

2015 09 14

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale pristatyta III autorinių lėlių-literatūrinių personažų paroda. Gausiai susirinkę bibliotekos lankytojai žavėjosi tautodailininkių iš Šiaulių: Astos Liaudanskienės, Irenos Bertašienės, Editos Varnelienės, Dalios Vileikienės bei Sigitos Bilotės iš Klaipėdos, Kristinos Venslauskienės iš Marijampolės, Irenos Pusvaškienės iš Molėtų lėlėmis bei tautodailininko Vyto Jaugėlos iš Plungės sukurta skulptūra.

Apžvelgiant praėjusių metų veiklą, pasidžiaugta, kad bibliotekos darbuotojas S. Peršinas užmezgė kontaktus su Kėdainių Janinos Monkutės Marks muziejumi-galerija, bibliotekos lėlės „svečiavosi“ nacionaliniame lėlių muziejuje.
Viešnia iš nacionalinio lėlių muziejaus pasakojo, kad literatūrinių lėlių kolekcija susilaukė didelio dėmesio iš Latvijos turistų, kitų muziejaus lankytojų. Šios parodos iniciatorius, vyresnysis bibliotekininkas Segejus Peršinas pasidžiaugė besiplečiančia parodos dalyvių geografija ir apgailestavo, kad nepaisant, kad kolekcija yra unikali ir vienintelė Lietuvoje, ji nesulaukia miesto valdžios žmonių dėmesio.
Renginio metu apie kelių eksponatų įsigijimo rėmimą pranešė Rotary klubo „Harmonija“ prezidentė Nijolė Masiliūnienė ir Lieporių bendruomenės centro pirmininkė Elvyra Užkuraitienė.
Nuotaikingą parodos pristatymą paįvairino „Mikituko“ meninio ugdymo studijos dainorėlių (vadovė Eglė Žalalienė) atliekamos dainelės, užpūstos trys žvakutės ant proginio torto.