Pristatyta tautodailininkės, pedagogės Liucijos Lekienės tekstilės darbų paroda

2015 09 13

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos–informacijos skyriuje rugsėjo 8 d. atidaryta tautodailininkės pedagogės Liucijos Lekienės tekstilės darbų paroda „Praeitis veja dabartį“, skirta Etnografinių regionų metams.

Parodoje eksponuojama nerta lininė apranga ir aksesuarai, pagalvėlių užvalkalai, siuvinėtos prijuostės, skarelės. Atidaryme dalyvavo Lietuvos tautodailės draugijos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, tautodailininkai, buvusios bendradarbės pedagogės, bendramokslės, bibliotekos rankdarbių būrelio senjorės, anūkėlė Vesta.
L. Kelmelienė apžvelgė Liucijos Lekienės indėlį į tautodailę, surengtas parodas ir apdovanojimus. Renginio metu išsakyta daug gražių prisiminimų ir linkėjimų. Anot dalyvių pasakojimų, Liucija Lekienė nuo jaunystės traukė aplinkinius savo žavesiu, stebino kruopštumu, užsispyrimu padaryti numatytą darbą tvarkingai, skoningai, apgalvojant visas smulkmenas. Šios savybės tarsi įnertos į tautodailininkės darbus. Jos sukurtais darbais puošiasi užsienyje gyvenantys tautiečiai, daugelis ir čia gyvenančių norėtų vilkėti tautodailininkės nertomis dailiomis suknelėmis, palaidinėmis, mūvėti lininėmis pirštinaitėmis, puoštis nertomis skrybėlaitėmis, priderinus linines rankines.
Liucijos Lekienės kūryba skatina mus ir šiomis dienomis savo buitį papuošti etnografiniais elementais - naudoti rankų darbo tekstilę, priderinus tradicinius nuo seno naudotus puošybos elementus bei raštus.
Buvo prisiminta ir tai, kad tautodailininkė šiemet švenčia gražią gyvenimo sukaktį. Ji džiaugiasi aktyviu dalyvavimu įvairiuose būreliuose, projektuose, Lietuvos tautodailės draugijos Šiaulių skyriaus veikloje, atsipalaiduoja dainuodama tautodailininkų folkloro kolektyve „Margulis“, būdama gamtoje, dirbdama sode.
„Praeitis veja dabartį“... Tradiciniai liaudies aprangos motyvai suderinami su šiuolaikinės mados elementais. Parodos reikšmingumas tame, kad etnokultūros būtis ir gyvybingumas - žmogaus kūrybinėje išraiškoje.

Šiaulių miesto savivivaldybės viešosios bibliotekos
Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija