Savanorių iš užsienio apsilankymas "Varsos" filiale

2015 08 27

Lankydamiesi visuose filialuose, bibliotekos savanoriai Alexandre Grotta bei Marija Liquita svečiavosi ir ,,Varsoje“. Paruoštoje programėlėje - spektakliukas (pagal K. Kubilinską), pagrindiniai prancūzų k. žodžiai ar išsireiškimai, Prancūzijos įžymių vietų (atvirukai) apibūdinimas originalo kalba, bendravimas su laikraščio Splius žurnalistu.

Kiek žinia, prancūzų - tai aristokratų ir ... meilės kalba. Užsieniečiai, girdėdami lietuvių kalbą, ją nusako, kaip gana dainingą. Šis pastebimas muzikalumas- dėl nepastovaus skiemenų kirčiavimo. Kadangi bibliotekos savanoriai Šiauliuose jau kuris laikas, svečiams pateikta užduotis - ar suprato, kas skaitoma bei įsiminti ir pasakyti bent keletą žodžių iš K. Kubilinsko ,,Ožkos ragožkos“. Renginyje dalyvavę "Salduvės" darželio ugdytiniai taip pat klausėsi teksto, kartu su Alexander mokėsi, kaip prancūziškai pasisveikinti – atsisveikinti, skaičiuoti, palinkėti gero apetito ar sėkmingos dienos... Išgirdome ne tik pasakojimą apie Paryžių, savitą kultūrą, bendravimo įpročius bei sveiko maisto paslaptis.Knygų parodoje pateiktos prancūzų mados iliustracijos, statistiniai šalies duomenys, žinynai. Ypač populiarūs leidiniai: ,,Prieš jus- Prancūzija“, J. Melniko ,,Paryžiaus dienoraštis“.
Apie įspūdingas keliones, bendrus pomėgius bei svajojamą žurnalistinį darbą kalbėjosi bibliotekos svečias Alexander ir R. Juozapaitis, kuris, kaip pats sako, jaučiantis sentimentus šiai bibliotekai. Į jų aktyvų bendravimą įsijungė ir gana tobulai anglų kalbos žinias įvaldęs devintokas A. Kairys. Svečiuojantis savanorei Marijai buvo pateiktas klausimas, kaip taisyklingai tariama portugalų rašytojo P. Coelho pavardė (viename jo knygos pristatyme teko išgirsti net kelis skirtingus variantus). Be to, atsisveikinant išgirdome ir portugališką ,,Obrigada“.
Džiugu, kad savanorystė - tai iniciatyvų, idėjų įgyvendinimas. Bendravimas neprailgo, nors kartu buvome apie tris valandas. Baigiantis renginiui, rekomenduota aplankyti mikrorajone esantį Katinų muziejų, Jaunųjų gamtininkų stotį arba Salduvės piliakalnį.

Informaciją parengė ,,Varsos“ filialo vyr. bibliotekininkė Birutė Padvarietienė