Lieporių filiale per vasarą savanoriškai dirbo Viktorija Vaičėnaitė

2015 08 31

Jei vasarą neturi darbo ir nenori prašvaistyti laiko veltui leisdamas dienas, puiki alternatyva – savanoriavimas! Nuo 2015 m. liepos 1 d. du mėnesius Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale savanoriavo Viktorija Vaičėnaitė, Šiaulių universiteto Menų fakulteto muzikos specialybės absolventė. Šiandien biblioteka atsisveikina su savanore Viktorija, dėkoja už praleistus savanorystės mėnesius bibliotekoje ir linki ko geriausios kloties toliau siekiant muzikos žinių magistrantūros studijose. Plačiau apie savanorišką darbą bibliotekoje rašo pati Viktorija:

„Savanoriauti pradėjau šių metų liepos pirmąją dieną, o mano savanoriavimo laikas tęsėsi du mėnesius. Per šį laiką teko nudirbti nemažai darbų: bibliotekos fondo tvarkymas, pagalba bibliotekininkui ir bibliotekos lankytojams kompiuterinėje bei klientų aptarnavimas skaitykloje. Susipažinau su bibliotekos komplektavimo bei UDK sistema, teko prisidėti tvarkant knygų nurašymo dokumentus bei atnaujinant fondą.
Savanoriavimo metu teko prisidėti prie tradicija tapusio – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Šiaulių Viltis“ kūrybinių darbų pristatymo. Jo metu pristatymą paįvairinau atlikdama keletą dainų skambinant gitara, paskatinau bibliotekjos darbuotojas ir ,,Šiaulių Vilties“ bendruomenės narius kartu atlikti G. Paškevičiaus dainą ,,Šiam pasauly visko būna “. Tai buvo nemaža patirtis man, mokantis bendrauti su įvairiausiais žmonėmis.

Per dviejų mėnesių laikotarpio savanoriavimą kelis kartus talkinau kituose bibliotekos filialuose, kur buvau ,,pagalbine ranka“ bibliotekos darbuotojoms.

Savanorystės laikotarpiu įgijau šias kompetencijas:

• Darbo kompiuterinėmis programomis (Microsoft Word ir Microsoft Exel) įgūdžiai;
• Susipažinau su ,,Libis“ programos naudojimu ir Komplektavimo programa;
• Išmokau bibliotekos UDK sistemos principus;
• Išmokau kopijavimo aparatu;
• Įgijau patirties klientų aptarnavimo srityje;
• Pagalba kompiuterinėje dirbant su klientais;

Tikiuosi, kad šie savanorystės keli mėnesiai, praleisti bibliotekoje, bus man naudingi gyvenime".

Viktorija Vaičėnaitė
ŠMSVB Lieporių filialo savanorė