Šalia bibliotekos – nauja poilsio erdvė

2015 08 12

Dainų bulvare, šalia Aido gatvėje įsikūrusios Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kiemelio medžių pavėsyje šią vasarą „išdygę“ originalūs, knygas vaizduojančiais drožiniais puošti ąžuoliniai suoleliai taip ir traukia prisėsti. Suoleliai pastatyti Šiaulių miesto Dainų ir Gytarių mikrorajonų vietos bendruomenių tarybos iniciatyva, panaudojant vietos bendruomenių savivaldos programos lėšas. Juos sukūrė menininkas, medžio skulptorius Dalius Žymantas.

Sukurti aplinką, kurioje būtų malonu pailsėti, paskaityti, pabendrauti ar tiesiog pabūti gryname ore, papuošti greta bibliotekos esantį skverelį, kuriame šiltuoju metų laikotarpiu vyksta renginiai vaikams ir suaugusiems, - sena bibliotekos darbuotojų svajonė. Jau ne vienerius metus Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjos Rimos Giržadienės ir bendruomenės pirmininko Virgilijaus Balčiaus iniciatyva buvo ieškoma galimybių padaryti šią vietą patrauklia: sodinamos gėlės, dekoratyviniai augalai. Tikimasi, kad prie bibliotekos sukurta meniniais akcentais puošta viešoji erdvė taps mėgiama ne tik bibliotekos lankytojų, bet ir visų šiauliečių.