Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko susitikimas su eseiste, vertėja, rašytoja, filosofijos mokslų daktare Dalia Staponkute

2015 07 26

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko susitikimas su eseiste, vertėja, rašytoja, filosofijos mokslų daktare Dalia Staponkute, gyvenančia Kipre ir šiuo metu viešinčia Šiauliuose. Į susitikimą atvyko šiauliečiai, norintys susipažinti su daug keliavusia viešnia.

Susitikimo metu autorė pristatė savo knygą „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja“, kuri 2014 m. buvo pripažinta kūrybiškiausia. Tai autobiografinė knyga, kurios tekstai kupini tikroviškų herojų su tikrais vardais ir tikrų įvykių su tikromis detalėmis. Į Lietuvą ir į Kiprą Dalia Staponkutė žvelgia kaip į dvi tėvynes - savo ir dukrų, - tačiau nei vienoje, nei kitoje nesijaučia atradusi  save. „Nepritapimas neretai veja į platų pasaulį, arba iš jo grąžina atgal – į jau pasikeitusius namus. Ir viena, ir kita yra nauja pradžia, arba kažkoks, trečias variantas, tarsi dar viena šalis“ – rašo autorė. Viešnia sulaukė nemažai klausimų apie abiejų šalių kultūrą, šeimą, veiklą, ateities planus. Dalia Staponkutė džiaugėsi progomis susitikti su šiauliečiais.

GALERIJA