Spaudinių paroda „Liaudies medicina“ Bibliografijos-informacijos skyriuje, skirta Etnografinių regionų metams

2015 07 27

Nuo seniausių laikų įvairias ligas liaudies medicina gydydavo gabiausi šeimos nariai. Žinias jie rinkdavo iš liaudies gydytojų, žolininkų. Kai kurios nuo seno žmonių naudotos priemonės, gydymo būdai perėjo iš kartos į kartą. Liaudiški gydymo būdai tai - daugybės gydomųjų žolių vartojimas, fiziniai pratimai, taip pat burtai, užkalbėjimai, magiškų priemonių panaudojimas. Liaudies gydytojai Lietuvoje buvo vadinami žiniuoniais.Vaistiniai augalai, vieni pirmųjų buvo miškuose, pievose augančių ir sodybose auginamų augalų.

Vaistiniai augalai arba jų dalys renkamos tuo metu, kai jose yra daugiausia veikliųjų medžiagų. Pumpurai dažniausia renkami anksti pavasarį, kol dar nepradėję sleistis, šaknys – vėlai rudenį, žolė – augalui žydint, lapai – jiems visiškai išaugus. Vaistinius augalus reikia vartoti atsargiai, pasitarus su gydytojais, vaistininkais.
Liaudiški gydymai apima ligos kilmės išsiaiškinimus bei gydymo būdų taikymus.
Gydyta ir gyvūlinės kilmės bei mineralinėmis medžiagomis, bičių produktais, bičių ir gyvačių nuodais, gintaru.Taikyti kompresai, masažas, vandens procedūros.
Norint išsaugoti sveikatą reikia organizmui natūralių produktų. Liaudiški gydymai susiję su profesionaliąja medicina.

GALERIJA