Keliautojo, dailininko, žurnalisto A. Čepausko apsilankymas bibliotekoje

2015 06 11

Birželio 9 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje lankėsi keliautojas, dailininkas, žurnalistas Alfonsas Čepauskas, žinomas ekslibrisų, lakštinės grafikos, skulptūros ir kitokio meno kūrėjas. Jis pristatė šiuo metu bibliotekoje eksponuojamą autorinę fotokoliažų parodą „Kelionių miražai“.

Parodoje esantys darbai daryti pasitelkiant šiuolaikines technologijas, tokias kompiuterines programas kaip Photoshop, Corel Draw bei Photo paint. Menininko, aistringo keliautojo saugomos archyvinės nuotraukos, skaidrės ir buvo akstinas sukurti šią fotokoliažų parodą. Fotokoliažas yra technikos būdas, kai iš kelių nuotraukų yra sukuriamas, sukomponuojamas, sudėliojamas naujas ir kitoks paveikslas. Pasak autoriaus, į vieną kūrybinį darbą patalpinta nuo keturių iki aštuonių nuotraukų. Tai jau ne nuotrauka, o paveikslas, perteikiantis autoriaus kūrybinę fantaziją, pasaulėjautą, kelionių įspūdžius. A. Čepauskas pasakojo apie savo kūrybos kelią, kurį jis pradėjo nuo mažosios grafikos – ekslibrisų. Šia tema yra išleista net keletas knygų. Jis yra Lietuvos ekslibrisininkų sąjungos Garbės pirmininkas, daugelio ekslibrisų parodų – vietinių ir tarptautinių – organizatorius. Svečias įdomiai pasakojo apie kelionėse patirtus nuotykius ir sunkumus. Motociklu keliauta net 25 metus, išleistos 6 kelionių knygelės.
Apie menininko kūrybą renginio metu kalbėjo menotyrininkas, habilituotas mokslų daktaras, profesorius Vytenis Rimkus. Apie patirtus įspūdžius kelionėse motociklu po tolimiausius buvusios Tarybų Sąjungos kampelius bei A. Čepausko entuziazmą, ištvermę pasakojo kelionių bendražygis Boleslovas Vengrys. Šiltų žodžių parodos autoriui negailėjo ir ekslibrisus kurianti dailininkė Lolita Zalogienė, kuri menininką pavadino savo mokytoju.
Vienoje iš savo knygų menininkas rašo, kad likimas jam buvo dosnus: „Galėjau ant gyvenimo paletės paberti savo svajonių, minčių, sumanymų, kūrybos trupinius.“ Renginio dalyviai palinkėjo parodos autoriui kūrybinės sėkmės ir, kadangi kelionės nesibaigia, įspūdingų kelionų.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Bibliografijos-informacijos skyriaus darbuotojos
Eugenija Mačiulienė ir Eglė Tarasevičienė