Bibliografijos-informacijos skyriaus Senjorų rankdarbių būrelio narių išvyka

2015 06 02

Birželio 2 d. Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narės prieš išsiskirdamos vasarai apsilankė Šiaulių rajono Gegužių kaime įsikūrusioje Vidos Stankūnienės etnografinėje kaimo sodyboje „Žemaitiška pastogė“.

Vasaros pradžios išvykos jau yra tapusios šio būrelio tradicija – pasidžiaugiama gamta, žolynais, pasisemiama energijos, pasikalbama apie nuveiktus darbus. Kiekvienos išvykos metu moterys sužino kažką naujo ir įdomaus. Senovinė lietuviška kaimo sodyba ir nuoširdi, svetinga jos šeimininkė sužavėjo visas iškylautojas. Sodybos šeimininkai ne tik stengiasi išlaikyti senųjų pastatų autentiškumą, lietuviškos kaimo pirkios vaizdą, apstatymą, puošybą, bet ir derina jį prie šiuolaikinio svečio poreikių. Tik įžengus į sodybą matyti, kad čia stengiamasi sukurti kuo daugiau jaukių kampelių kiekvienam lankytojui: vaikams ir jaunimui sukurta judrioji erdvė, kurioje galima laipioti, suptis, žaisti, prie tvenkinėlio – Meilės salelė, atskiros erdvės pobūviams ir iškyloms gamtoje su sodybos šeimininko rankomis sumeistrautomis kepsninėmis, pirtelėmis, kubilu maudynėms. V. Stankūnienė iškylautojoms surengė ekskursiją po sodybą, įdomiai pasakojo apie sodybos istoriją, jos buvusius šeimininkus, aprodė viešnioms visas kerteles, supažindino su augalų gydomosiomis savybėmis ir leido pasiskinti sodyboje gausiai augančių vaistažolių, iš kurių moterys virėsi kvapnią arbatą. Išsamaus aprašymo apie vaistažolių gydomąsias savybes ieškota bibliotekos knygose. Sodybos šeimininkė rengia įvairius edukacinius užsiėmimus, mergvakarius, bernvakarius, gimtadienio šventes. Tam ji pasitelkia savo beribę fantaziją, pedagogės patirtį ir, kaip ji pati pasakojo, dviejų vienodų renginių jų sodyboje nebūna.
Dėkojame svetingiesiems sodybos šeimininkams už nuostabią popietę, o senjoroms linkime gražios, saulėtos vasaros ir iki susitikimo rudenį.

GALERIJA