Šiaulių kraštotyros draugijos Mikelio prizas įteiktas Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjai Rimai Giržadienei

2015 05 28

2015 m. gegužės 22 d. Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjai Rimai Giržadienei įteiktas Šiaulių kraštotyros draugijos Mikelio prizas, tradiciškai teikiamas geriausiam metų kraštotyrininkui. Tai reikšmingas R. Giržadienės ilgamečio kruopštaus darbo bei jos vadovaujamo Bibliografijos-informacijos skyriaus kraštotyrinės veiklos įvertinimas.

Mikelio prizas bibliotekoje buvo teikiamas kartu minint Šiaulių kraštotyros draugijos įkūrimo 88-ąsias metines. Pasak Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotojos, Šiaulių kraštotyros draugijos pirmininkės Virginijos Šiukščienės, šiemet Mikelio prizas teikiamas pačiam kukliausiam kraštotyrininkui, niekada nesureikšminusiam savo darbų. „Aš – kitokia kraštotyrininkė, nei kiti. Mano pagrindinis darbas – garbių žmonių, kraštotyrininkų, darbų sklaida. Kad ateinančios kartos nepamirštų savo krašto istorijos, kultūros, papročių“, - „Šiaulių krašto“ žurnalistams sakė laureatė.
Į Bibliografijos-informacijos skyriuje vykusį renginį atvyko daug garbių svečių. Apie Mikelio prizo laureatės indėlį į kraštotyros veiklą kalbėjo ją sveikinę kraštotyrininkai, Mikelio prizo laureatai: Vytenis Rimkus, Lidija Joana Pranienė, Danielius Balčiūnas, Birutė ir Algirdas Musneckiai, Rita Margevičienė, Giedrė Petkevičienė, Jadvyga Urbonienė, Liudvikas Rulinskas ir kt. Nepakeičiama genealoginių medžių sudarytoja Irena Rudzinskienė įteikė laureatei „Mikelių dinastijos genealoginį medį“, kurio viršūnėje dabar įrašyta ir R. Giržadienės pavardė. Iš Kretingos atvykusi Mikelio prizo laureatė Genovaitė Žukauskienė kraštotyrininkei įteikė savo sukurtą darbą – angelo Gabrieliaus skulptūrėlę. Mikelio prizininkę nuoširdžiai sveikino kraštotyrininkė, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Laimutė Marytė Varkalienė, būrys draugų, su kuriais sieja ilgametis bendradarbiavimas: Dainų bendruomenės pirmininkas Virgilijus Balčius, Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narės, kolegės.
Šiemet Mikelio prizas įteikiamas jau 23-ąjį kartą, o Mikelio prizų laureatų iš viso turime 25, kadangi du kartus šis apdovanojimas buvo skirtas kraštotyrininkų poroms – B. ir A. Musneckiams bei A. ir L. Rulinskams. Mikelio prizą išdrožė skulptorius Kazys Kasperavičius, kiekvienais metais sukuriantis vis kitokią statulėlę.
Renginio metu buvo demonstruojamos skaidrės, kuriose atsispindėjo Mikelio prizų laureatų autentiški įrašai apie kraštotyrą, Bibliografijos-informacijos skyriaus kraštotyrinė veikla, čia vykę renginiai, parodos, susitikimai. Buvo parengta paroda „Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokykla mini 20-ies metų sukaktį“.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija