Fotografijų paroda „Azija iš arčiau“ Skaitytojų aptarnavimo skyriuje

2015 05 28

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) veikia fotografijų paroda „Azija iš arčiau“.Parodoje eksponuojamos keliautojų ir žymių fotografų nuotraukos.

Daugelis Lietuvos gyventojų į Aziją žvelgia atsargiai ir mato ją kaip egzotišką ir nepatirtą šalį. Interaktyvioje parodoje ,,Azija iš arčiau” lankytojai yra kviečiami priartinti savo žvilgsnį ir pamatyti Aziją iš arčiau – per žiūronus. Nuotraukos iš Mongolijos, Indonezijos, Malaizijos, Laoso, Filipinų, Pietų Korėjos, Kinijos ir Mianmaro ne tik leis pažvelgti į ten gyvenančių žmonių gyvenimo realybes, bet ir išgirsti istorijas tose šalyse keliavusių ar gyvenusių lietuvių.

„Šia paroda norime, jog žmonės atrastų Aziją ir sukurtų savo istoriją tarp dviejų kontinentų”, – teigia parodos organizatorė Giedrė Simanauskaitė. Kiekviena nuotrauka turės savo knygą, kurią sakiniu pradės nuotraukos autorius, o parodos lankytojai bus kviečiami kurti bendrą nuotraukos istoriją.
Parodą pristato net vienuolika Azijos tyrinėtojų: vieni žinomi fotografai, pavyzdžiui Berta Tilmantaitė (www.godoberta.com/), Paulius Staniūnas (http://allisamazing.com/) Candy Cactus (http://candycactus.net/) , kiti – Lietuvoje dar nematyti, bet pasaulio daug pamatę žmonės: Eglė Zuzevičiūtė, Arūnas Kalakauskas, Indrė Raudonytė, Raimonda Aliulytė, Povilas Junas, Agnė Rapalaitė ir Sandra Pangonytė. ,,Kiekvieno patyrimas Azijoje vis skirtingas, todėl ir nuotraukos bei istorijos rodo, jog Azijos šalys, regionai nėra vienalyčiai, kiekvienas pastebi ir iš Azijos patyrimų atsirenka kitoniškus dalykus”, – teigė G. Simanauskaitė.


Parodą kviečiame aplankyti iki birželio 15 d.

GALERIJA