Lieporių bibliotekos lėlių ekspozicija demonstruojama Nacionaliniame lėlių muziejuje

2015 05 19

2015 m. gegužės 12 d. Nacionaliniame lėlių muziejuje vyko literatūrinių personažų – lėlių parodos „Atgiję knygų personažai skelbia vasarą“. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas pristatytė 12 autorių: Editos Varnelienės, Astos Liaudanskienės, Dalios Vileikienės, Linos Videckienės, Irenos Pusvaškienės, Rolandos Naunikaitės, Irenos Berškienės, Romualdos Jurevičienės, Sigitos Bilokės, Violetos Karlinskienės, Natalijos Karėpanovos, Dainiaus Šukio autorinius darbus. Parodoje pristatyti  28  charakteringi personažai.

Pristatydama projektą „Atgiję knygų personažai skelbia vasarą“ ir pristatydama Lieporių bibliotekos lėlių ekspoziciją, projekto vadovė Danutė Mažeikaitė sakė, kad jau beruošiant ekspoziciją, sulaukta didelio svečių iš Latvijos dėmesio. Bibliotekos darbuotojai Sergejus Peršinas ir Regina Vertelienė susirinkusiems pasakojo apie lėlių-literatūrinių herojų kolekcijos rinkimo pradžią, parodė pirmuosius eksponatus. Apie lėlių-literatūrinių herojų kūrimą pasakojo tautodailininkė Edita Varnelienė. Parodos viešnia mažųjų rašytojų konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasaką“ nominantė Medelyno pagrindinės mokyklos IV klasės mokinė Ūla Mitkevičiūtė skaitė pačios pasaką, sukurtą etnografiniais motyvais. UAB „Žyburio“ knygynas pristato knygutes su parodoje eksponuojamais personažais... Susitikimo pabaigoje Nacionalinio lėlių muziejaus darbuotojos paruošė smagias edukacines užduotis.