Laimėtas projektas „Komiksų erdvė bibliotekoje“!

2015 05 14

Norime pasidžiaugti, kad finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos teiktas projektas „Komiksų erdvė bibliotekoje“. Projektas finansuojamas Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.  Projekto tikslas: sukurti patrauklią erdvę – Komiksų centrą – Šiaulių miesto vaikams ir jaunimui, pritraukiant visus bendruomenės narius, įdomiai ir turiningai leisti laisvalaikį, realizuoti savo idėjas, ugdyti kūrybiškumą, formuoti teigiamą požiūrį į skaitymą, panaudojant informacines technologijas.

 

Tai bus unikalus laisvalaikio užimtumo centras „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) ir 3 mobilios komiksų skaityklos (su tam pritaikyta IT įranga ir komikso žanro fondu) kituose trijuose „Šaltinėlio“ (Trakų g. 10) , Lieporių (Tilžės g. 36) ir Rėkyvos (Energetikų g. 7) filialuose, išsidėsčiusiuose skirtingose Šiaulių miesto dalyse. 

Projektu siekiama populiarinti komikso žanrą Lietuvoje,  kaip priemonę, padėsiančią nagrinėti opias visuomenės problemas, formuoti teigiamą požiūrį į skaitymo skatinimą  ir sudaryti sąlygas kūrybingos bendruomenės formavimuisi, informacinio ir skaitmeninio raštingumo lygio augimui ir kokybiško laisvalaikio plėtrai. Čia lankytojai mokysis pasakoti įvairias istorijas komikso pavidalu. Projekto tikslinė grupė – vaikai ir jaunimas, centro veikloje galės dalyvauti ir suaugusieji, norintys išmokti komikso meno. 

Gautas dalinis finansavimas: 22.600 Eur

Projekto partneriai - Šiaulių universitetas, MB Studio Mitkus, individuali Alf Steinsvik įmonė, Prancūzų institutas Lietuvoje, Šiaulių miesto savivaldybė.

Projekto terminas: 2015 m. gegužės mėn. – 2016 m. spalio mėn.

Daugiau informacijos: http://3erdve.lt/naujienos/projekto-bp2-naujienos/479-paaiskejo-bibliotekos-gavusios-projekto-bibliotekos-pazangai-2-finansavima-2