Europos dienos šventė mūsų bibliotekoje!

2015 05 14

2015 m. gegužės 8 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus kiemelyje vyko šventė miesto gyventojams „Europoje mES: dalinamės, augam, stiprėjam“. Jau 11-ąjį kartą bibliotekoje šventiniu akcentu paminėta Europos diena. Organizuojant Europos dienos šventę miesto gyventojams, skatinome įvairių bendruomenių narius susitelkti bendram Europos dienos minėjimui, ypatingai pažymint 2015-uosius kaip Europos metais vystymuisi.

Renginio metu veikė „Kūrybinės dirbtuvės“ – įrengtose pavėsinėse šventės dalyvius įvairių darbelių, draugystės juostelių pynimo mokė Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus mokiniai. Kulinarijos mugėje renginio dalyviai galėjo paragauti įvairių Europos sąjungos šalių bandelių, kurias paruošė Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai.

Šventę vedė ir kūrybinį montažą, skirtą Europos metų temai, paruošė Šiaulių universiteto Menų fakulteto Estrados meno specialybės 3 kurso studentai. Jaunieji aktoriai - mimai linksmino šventės dalyvius, šoko, vaidino.
Bene svarbiausias renginio momentas - Profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus mokinių megztas ilgas mėlynos spalvos šalikas su geltonomis žvaigždėmis, atsispindintis Europos sąjungos vėliavą. Prie šio šaliko mezgimo prisidėjo ir Bibliografijos-informacijos skyriaus senjorų rankdarbių būrelio narės, savo rankomis nunerdamos geltonos spalvos žvaigždes.

Šventinį renginį papuošė meno kolektyvai: kūrybinio ugdymo centro „Mikitukas“ dainininkai, ES šalių kalbomis dainavo gimnazistė Deima Ražinskaitė iš S. Daukanto gimnazijos. Šventėje su Europos diena visus dalyvius pasveikino Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas, Jaunimo Europos komandos narė Kotryna Šlivinskaitė, Dainų bendruomenės pirmininkas Virgilijus Balčius bei bibliotekoje dirbantys savanoriai iš užsienio - portugalė Maria Liquito ir prancūzas Alexander Grotta.
Šventės metu pasveikinti piešinių - plakatų konkurso „Mano pagalba Europai“ laureatai. Skambant šventiniams Europos sąjungos himno akordams į dangų renginyje dalyvavę mimai paleido 28 balionus, simbolizuojančius visas Europos sąjungos šalis.

Bibliotekos vardu, nuoširdžiai dėkojame bibliotekos bičiuliams - Šiaulių universiteto Menų fakulteto Estrados meno specialybės 3 kurso studentams ir dėstytojai Virgilijai Staševičiūtei, Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus ir Prekybos ir verslo skyriaus darbuotojams, mokiniams. Fotografei-savanorei Monikai Lukianskienei už renginio gražiausių akimirkų užfiksavimą bei VšĮ Kūrybinio ugdymo centrui „Mikitukas“ už pagalbą įgarsinant šventę.

Iki kitų metų! Gera paminėti Europos dieną kartu!
Nuotraukos fotografės Monikos Lukianskienės - Bulerija Photography

Šventės rėmėja - Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

EU 2015.jpglogo 1