Forumas-diskusijų ringas „Dalinuosi ir stiprėju“

2015 05 14

2015 m. gegužės 8 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko forumas-diskusijų ringas „Dalinuosi ir stiprėju“. Kadangi 2015-ieji metai yra paskelbti Europos metais vystymuisi, visų Europos dienos renginių metu buvo akcentuojamas Lietuvos indėlis siekiant mažinti skurdą ir padedant besivystančioms ir Rytų kaimynystės šalims.

Dalyvauti diskusijoje atvyko „Romuvos“ gimnazijos moksleiviai (mokytojos Gitana Trinkaitė ir Ilona Lentinienė). LR užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento Vystomojo bendradarbiavimo politikos ir planavimo skyriaus vedėja Audronė Želnienė apžvelgė Europos Sąjungos ir Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo naudą ir svarbą, vykdomus projektus, pateikė statistinius duomenis. Viešniai savo pasakojimą paįvairino klausimais, į kuriuos atsakę diskusijos dalyviai buvo apdovanoti URM suvenyrais ir knygelėmis. Savo patirtimi iš tarptautinių misijų Afganistane dalinosi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas. Jis kalbėjo, kad kario misija neapsiriboja vien taikos palaikymu, teikiama visapusiška pagalba vietos gyventojams. A. Tamošiūnas bibliotekai padovanojo knygą „Lietuva tarptautinėje misijoje Afganistane. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė 2005 - 2013“. Pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis virtualiai į diskusiją įsijungė kraštietė Lolita Tijūnaitienė, dirbusi Afrikoje pagal IT projektą ir iš arti mačiusi vietos gyventojų socialinę atskirtį, didžiulį atotrūkį tarp skurdžiai gyvenančių ir turtingųjų. Nepriklausomybės akto signataras Donatas Morkūnas kalbėjo apie tai, kaip mes kiekvienas kasdieniniame gyvenime be papildomų išlaidų galime paremti vienos ar kitos šalies ekonomiką. Pavyzdžiui, norint padėti Ukrainai, kuriai šiuo metu ypač reikalinga pagalba, galime pirkti ukrainietišką produkciją, keliauti LDK keliais atostogų metu ir pan. Į diskusiją įsijungę moksleiviai norėtų, kad pamokų metu būtų daugiau diskutuojama apie dabartinius įvykius pasaulyje, grėsmes, paramą užsienio šalims. Diskusijoje pasisakė į biblioteką pagal Erasmus + programos „Veiklus jaunimas“ vykdomą projektą „Europos savanoriška tarnyba“ atvykę savanoriai - portugalė Maria Liquito ir prancūzas Alexander Grotta. Renginį moderavo Jaunimo Europos komandos narė Kotryna Šlivinskaitė.

Europos dienos renginių svečiai buvo apdovanoti Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus moksleivių (vadovė Loreta Gaubienė) pagamintais šalikais, papuoštais Europos Sąjungos simboliais. Svečiai parašė linkėjimus bibliotekos Svečių knygoje.  Pasibaigus diskusijai Europos dienos šventė persikėlė į bibliotekos kiemelį.
Bibliotekos darbuotojai nuoširdžiai dėkoja visiems, dalyvavusiems renginiuose.

Renginys organizuotas įgyvendinant Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje finansuotą projektą  „Europoje mES: dalinamės, augam, stiprėjam“.

EU 2015.jpglogo 1