Bibliotekoje lankėsi UNICEF Lietuva Geros valios ambasadorė aktorė Virginija Kochanskytė

2015 05 14

Vykdant Euroispos Komisijos atstovybės Lietuvoje finasuotą projektą  „Europoje mES: dalinamės, augam, stiprėjam“, bibliotekoje apsilankė UNICEF Lietuva Geros valios ambasadorė aktorė Virginija Kochanskytė. Kadangi 2015-ieji metai yra paskelbti Europos vystomojo bendradarbiavimo metais, visų renginių metu buvo akcentuojamas Lietuvos indėlis naikinant skurdą ir padedant besivystančioms ir Europos kaimynystės šalims.

Susitikimo metu aktorė V. Kochanskytė dalinosi UNICEF Lietuva pagalbos skurdžiai gyvenantiems pasaulio vaikams patirtimi. Buvo rodoma filmuota medžiaga iš misijų Kambodžoje, Tanzanijoje ir Haityje. Gerosios valios ambasadorę sukrėtė, jog šiose šalyse kiekvieną dieną miršta tūkstančiai vaikų, nes neturi tinkamos mitybos, medicininės priežiūros, vakcinų ir kitų būtiniausių priemonių. Šokiruoja kiekviename žingsnyje matomas skurdas, ligos, nusikalstama prekyba vaikais. UNICEF organizacijos misija – užtikrinti kiekvieno vaiko teisę išgyventi ir užaugti, mokytis. Iš geranoriškai aukojamų lėšų perkamos vakcinos, apmokomi sveikatos priežiūros darbuotojai, užtikrinamas maisto ir švaraus geriamo vandens tiekimas. Renginio dalyvius sujaudino rodomi siužetai, nuoširdus ir emocingas aktorės pasakojimas apie misijose patirtus išgyvenimus. Ji ragino įvertinti ir džiaugtis tuo, kad gyvename gražioje saugioje valstybėje, suvokti gerų darbų pramę. V. Kochanskytė pacitavo poeto Just. Marcinkevičiaus žodžius: „Didumas to, kas mumyse, iš meilės auga ir gerumo“.

Plačiau apie šį susitikimą dienraštyje „Šiaulių kraštas“:

EU 2015.jpglogo 1