„Šaltinėlio“ bibliotekoje su savanore Marija iš Portugalijos bendravo mažieji lankytojai

2015 05 04

Balandžio 29 dieną 15 val. „Šaltinėlio“ filiale vyko „Juventos“  progimnazijos prailgintos dienos grupės mokinių susitikimas su bibliotekos savanore Maria Liquito.

Savanorė iš Portugalijos mokiniams trumpai papasakojo apie save, savo šalį bei savanoriavimo idėją. Mokiniai klausėsi angliškai kalbančios Marios pasakojimo, kurį išvertėme į lietuvių kalbą. Vaikai taip pat susidomėję klausėsi, kaip Maria pasakojo apie  save  gimtąja portugalų kalba. Po pasakojimo mokiniai mokėsi dešimt portugalų kalbos žodžių, jų tarimo ir rašybos. Vaikus labiausiai sudomino tarimas, nes kai kuriuose žodžiuose jis skiriasi nuo rašybos, o kai kurių tariamų garsų nėra lietuvių kalboje. Vaikai džiaugėsi susitikimu su savanore bei išreiškė norą ateityje bibliotekoje mokytis užsienio kalbos.

Šiaulių m.SVB "Šaltinėlio" fil.
 vyresn.bibliotekininkė
Ligita Laurinskytė