Kūrybinė aura Lieporių bibliotekoje

2015 04 25

Lieporių filiale Nacionalinė bibliotekų savaitė startavo susitikimu su knygų „Ežys, kuris mylėjo slapta“, „Višta, kurią prarijo rūkas“ autoriumi ir dailininku Dainiumi Šukiu. Autorius yra iliustravęs Prancūzijoje išleistas knygas „PetitRenne a peurdetout“ ir „Airelle et les champgnons“ , kurių pavadinimus perskaitė renginyje dalyvavę savanoriai iš Prancūzijos i Alex Grotta ir Tufik, savanoriaujantis Kurtuvėnų regioniniame parke.

Knygų kūrėjas atsakė į gausius moksleivių klausimus: kaip atsirado jo knygutės, kodėl jis pasirinko knygučių herojais naminius gyvūnus, kodėl tokie keisti herojų vardai, kokie ateities planai. Po pokalbio apie knygos turinio kūrimą pereita prie knygos iliustracijos. Ant ilgo popieriaus lakšto Rasos progimnazijos trečiokai, padedami mokytojų Bronės Jaugienės ir LoritosSkridulienės, palinko piešti herojų-katiną. Vaikai išbandė neįprastą piešimo įrankį-anglį. Visų dalyvių nuostabai, kad piešimas anglimi gali būti toks išraiškingas... Sukurta pakili nuotaika –puiki bibliotekų savaitės pradžia .