Bibliografijos-informacijos skyriuje - tautodailininkės Idos Margolis siuvinėtų paveikslų paroda

2015 04 10

Prabėgus vienai gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykoms, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vėl susirinko Senjorų rankdarbių būrelio narės. Šį kartą moteris aplankė tautodailininkė Ida Margolis. Tautodailininkė pristatė 50-ąją savo kryželiu siuvinėtų paveikslų parodą.

Visi tautodailininkės darbai atlikti ypač kruopščiai, išmaniai derinant spalvas ir atspalvius. Labiausiai autorė mėgsta siuvinėti gėles, gamtos vaizdus. Pirmoji autorės paroda buvo surengta Didždvario gimnazijoje. Nuo to laiko I. Margolis siuvinėti paveikslai buvo eksponuojami įvairiose Lietuvos vietose. Daug darbų autorė yra padovanojusi. Kai kurie jos darbai yra iškeliavę už Lietuvos ribų. Pasakodama apie rankdarbius autorė pabrėžė, kad lengvų darbų nebūna, kiekvienas darbas reikalauja pastangų. Taip pat siuvinėjimui reikalingos priemonės, kurių ieškoti dažnai tenka užsienio šalyse, pasitelkiant giminaičius, pažįstamus.
Susitikimas praėjo šiltai bendraujant su rankdarbių būrelio moterimis. Kadangi visos jos yra kuriančios, mėgstančios įvairius rankdarbius, moterys turėjo tautodailininkei įvairių klausimų, parodė ir savo kūrybinius darbus, papasakojo apie bibliotekoje vykstančius edukacinius užsiėmimus.
I. Margolis paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki balandžio 27 d. Kviečiame apsilankyti.

GALERIJA