Senjorų rankdarbių būrelio narių edukacinis užsiėmimas „Belaukiant Šv. Velykų“

2015 03 31

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vykęs Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmimas įnešė pavasariškos nuotaikos ir priminė mums, kad artėja viena gražiausių pavasario švenčių – Velykos.

Moterys susirinko nešinos šiai šventei sukurtais rankdarbiais, kuriuos gyvai aptarinėjo susitikimo metu, dalinosi jų kūrybos patirtimi. Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Šileikienė mokė moteris dažyti kiaušinius vašku. Šio kiaušinių marginimo būdo ji išmoko iš savo mamos. Laimutė pasirūpino ir visomis būtinomis priemonėmis: vašku, juodalksnių žievės ir geležies rūdžių nuoviru, į kurį moterys merkė vašku išmargintus kiaušinius, svogūnų lukštų nuoviru.
Meniškai nudažytais margučiais moterys ketina papuošti savo šventinį Velykų stalą.