Pamoka, skirta artėjančiai tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti, „Saulės“ filiale

2015 03 20

Artėjant tarptautinei vaikų knygos dienai „Saulės“ bibliotekoje vyko anglų kalbos pamoka „Knygų džiaugsmas“. Tai buvo pamoka apie knygas ir įvairius jų tipus. Gytarių progimnazijos anglų kalbos mokytojos Anželika Grigaliūnė ir Asta Jogminienė kūrybingai ir netradiciškai vedė šią pamoką bibliotekoje. Jų tikslas buvo supažindinti ketvirtokus su įvairiais knygų tipais ir išmokyti angliškų jų pavadinimų.

Kiekvienos komandos lauke ant staliukų išdėliota nemaža knygų krūvelė. Komandos turėjo surasti ir angliškai pavadinti detektyvą, nuotykių, poezijos knygą, biografiją, istorinį romaną, mokslinės fantastikos romaną, žodyną, enciklopediją, kulinarijos knygą.
Po to mokiniai pasisakė, kokias knygas jie dažniausiai skaito, koks jų mėgstamiausias žanras, kas jų mėgstamiausi autoriai. Daugiausiai vaikų teikia pirmenybę nuotykiams ir detektyvams. Elektroninių knygų mokiniai neskaito. Buvo vieningai nutarta, kad niekas negali pakeisti popierinės knygos.
Pamoką pagyvino linksmi filmukai. Žiūrėdami filmuką, mokiniai turėjo vardinti, kokių tipų knygas jie mato ir tuo pačiu sužintojo, ką knygos veikią naktį. Taip pat paaiškėjo, kodėl kito filmuko herojė nekentė knygų ir nemėgo skaityti. Pabaigoje kiekvienos komandos narys turėjo nueiti prie lentynos, pasiimti knygą ir nustatyti jos tipą.