Senjorų rankdarbių būrelio narių susitikimas su savanoriais iš užsienio

2015 03 20

Kovo 10 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos – informacijos skyriaus Senjorų rankarbių būrelio susitikimas buvo kitoks nei įprasta. Senjoras aplankė pagal Erasmus + programos „Veiklus jaunimas“ vykdomą projektą „Europos savanoriška tarnyba“ viešintys savanoriai iš užsienio Maria Liquito ir Alexander Grotta.

Maria į Lietuvą atvyko iš Portugalijos, o Alexander – iš Prancūzijos. Svečiai buvo supažindinti su biblioteka, dalyvavo edukaciniame Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmime. Kadangi būrelio narės prisijungė prie akcijos „Lietuvai ir man“, skirtos paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, šio susitikimo metu toliau buvo pinamos trispalvės juostelės. Savanoris Alexander kantriai mokėsi juostelių pynimo meno ir jam pasisekė. Nupintą juostelę jis parveš sesei dovanų. Savanorė Maria domėjosi nėrimo raštais, mokėsi megzti šakutėmis, nerti vąšeliu. Susitikimo metu svečiai papasakojo apie save, pristatė savo šalį, atsakė į moterų klausimus. Senjoros savanoriams padovanojo rankų darbo papuošalų. Renginys praėjo šiltai ir nuoširdžiai. Bendrauti padėjo bibliotekos Užsienio kalbų skaityklos darbuotoja Danutė Meškaitė. Savanorius į biblioteką atlydėjo bibliotekos darbuotojos Regina Vertelienė ir Kristina Mikliuvienė.