„Šaltinėlio“ bibliotekoje paminėta Knygnešio diena

2015 03 21

Knygnešystė - išskirtinis Lietuvos istorijos laikotarpis, laikomas lietuvių tautinio atgimimo pradžia, padėjusia pamatus Lietuvos nepriklausomybės atkurimui 1918-aisiai metais.UNESCO organizacija 2004 m. knygnešystę įvertina kaip unikalų, visame pasaulyje neturintį atitikmenų reiškinį.

2015 kovo 16 d. „Šaltinėlio“ filiale St. Šalkauskio gimnazijos IIc klasės mokiniai mokytoja Rita Mikalauskienė) dalyvavo netradicinėje pamokoje, skirtoje Knygnešio dienai paminėti. Mokiniai ne tik prisiminė istorines XIX a. aplinkybes, lėmusias spaudos draudimą Lietuvoje, Knygnešių sąjūdį, graždanką, nelegalias kaimo mokyklas, bet ir turėjo progą išgirsti niekur ankščiau neskelbtą, neužrašytą pasakojimą apie knygnešius.Bibliotekos viešnia - filologijos ekspertė, daugelio lietuvių kalbos vadovėlių autorė, buvusi St. Šalkauskio gimnazijos mokytoja, ŠU dėstytoja Ina Jūratė Sirtautienė, kuri gyvenime tiesiogiai buvo prisilietusi prie knygnešystės, gimnazistams pristatė įtaigią savo giminaičių knygnešių istoriją.