Bibliotekos senjoros nėrė Lietuvos žemėlapį

2015 03 10

2015 metų kovo 11-ąją sukanka 25 metai, kai buvo priimtas aktas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Šio jubiliejinio minėjimo proga kartu su nepriklausoma Lietuva augusi karta – mokiniai ir studentai – inicijuoja akciją „Lietuvai ir man“. Akcijos metu mokiniai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai ir visi mūsų šalies piliečiai Lietuvoje bei užsienyje kviečiami pinti trispalves – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę.

Į šią akciją įsijungė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus Senjorių rankdarbių būrelio narės. Vasario 24 d. susirinkusios moterys drauge su bibliotekos darbuotojomis pradėjo pinti apyrankes, naudodamos įvairiausias technikas: nėrimą, pynimą, vėlimą. Senjorės gamino apyrankes kūrybingai, su malonumu ir džiugesiu, suvokdamos, kad prisideda prie tokios svarbios kiekvienam mūsų kraštiečiui šventės.
Šios gražios šventės įkvėptos, bibliotekos Senjorių rankdarbių būrelio narės Adelė Klioštoraitienė, Liucija Lekienė, Nijolė Šišlienė, Julija Bulkienė, Adelė Masiulienė, Rūta Andrikaitienė nunėrė Lietuvos etnografinių regionų žemėlapį, kadangi 2015-ieji metai yra paskelbti Lietuvos etnografinių regionų metais. Kiekvienam regionui: Aukštaitijai, Žemaitijai, Dzūkijai, Suvalkijai ir Mažajai Lietuvai, pasirinktos skirtingos spalvos ir nunertos detalės buvo sujungtos į vientisą Lietuvos žemėlapį. Idėją šiam kūrybiniam darbui pasiūlė Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Rima Giržadienė. Į kūrybinį procesą įsijungė ir bibliotekos savanorė Simona Staniulytė.
Šis kūrybinis darbas eksponuojamas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje.
Dvi gražiai tarpusavyje persipynusios šventės subūrė bibliotekos bendruomenę bendrai kūrybinei veiklai.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija