Knygų su autografais paroda Skaitytojų aptarnavimo skyriuje

2015 03 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikia Autografuotų knygų paroda. Bibliotekoje lankosi rašytojai, menininkai, kūrėjai, keliautojai, įžymūs žmonės, dovanoja knygų, Bibliotekininkės visada prašo palikti įrašą dovanojamoje knygoje, patys autoriai dažnai atneša į biblioteką savų knygų ir dovanoja jas bibliotekai. Taip susikaupė nemaža kolekcija.

Autografas - (gr. aulographos—savo ranka parašytas): 1. autoriaus įrašas arba parašas; 2. kūrinio rankraštis, rašytas paties autoriaus; 3.  Autografai ne tik knygos nuosavybės ženklai, juose užkoduota daug informacijos apie įrašo autorių ir santykių su kitais asmenimis pobūdį (asmeniniai, profesiniai, giminiški, kaimyniški ir pan.), bendravimo kultūrą. Iš dedikacijos, kreipimosi, galima sužinoti apie asmens, kuriam dovanojama knyga, profesiją ar užimamas pareigas. Bibliotekoje saugomi ir parodoje eksponuojami D. Vaitkevičiūtės , J. Kulnio, V. Rimkaus, V. Ažušilio, I. Rudzinskienės, V. Gasparavičiaus ir dar daug kitų autorių autografai.