Edukacinė pamoka „Simboliška Vasario 16-oji“ „Varsos“ filiale

2015 02 17

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ bibliotekoje vyko edukacinė pamoka „Simboliška Vasario 16-oji“, skirta Justinui Marcinkevičiui atminti. Tai antroji paruošto renginių ciklo dalis, kurioje dalyvavusiems Profesinio rengimo centro abiturientams talkinta, ruošiantis egzaminui. Akcentuoti kertiniai poeto kūrybos akmenys - Kalba, Meilė, Tėvynė, Laisvė.

Atsigręžęs į Lietuvos istoriją bei kultūrą, Just. Marcinkevičius prabyla aktualiai ir gana nuoširdžiai. Jis stengiasi aprėpti gyvenimo visumą ir liepsnoti didelių siekimų ugnimi. Taip gimsta ,,auksinio amžiaus“ poetiniai kūriniai : ,,Liepsnojantis krūmas“, ,,Kraujas ir pelenai“, ,,Dvidešimtas pavasaris“, ,, Dienoraštis be datų“ bei garsioji draminė trilogija (,,Mindaugas“, ,,Mažvydas“, ,,Katedra“).
Justinas Marcinkevičius - ne tik skausmingo istorinio laikmečio poetas, bet ir žymus publicistas, vertėjas, dramaturgas. Be to, nemaža dalis kūrinių yra skirta vaikams. Meistriškai naudojant tautosakos motyvus, priartėjama prie šiuolaikinės sampratos. Prakalbintas žodis dažniausiai su potekste. Ši poezija - ne vien išgryninto, subtilaus skambesio, bet ir gilios filosofinės prasmės.
Edukacinę pamoką, ruošiantis egzaminui, vedė mokyt. ekspertė Asta Švedienė ir bibliotekos darbuotoja Birutė Padvarietienė. Turėjome viešnią, pažinojusią poetą. Ona Staškuvienė pasidžiaugė ir jai dedikuotu autografu. Pamokos metu organizuota viktorina bei literatūrinė paroda apie Just. Marcinkevičių.

Informaciją paruošė vyr. bibliotekininkė B. Padvarietienė