Senjorų rankdarbių būrelio narės tęsia edukacinius užsiėmimus

2015 02 17

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje Senjorų rankdarbių būrelio susitikimo metu vyko edukaciniai tapybos ant šilko užsiėmimai, kuriuos vedė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos savanorė Simona Staniulytė. Šių užsiėmimų metu Senjorų rankdarbių būrelio narės susipažino su tapybos ant šilko technika, specialiomis priemonėmis, jų panaudojimo būdais ir pačios išbandė jėgas, tapydamos gamtos peizažus, mandalas, augalus ir gyvūnus.

Po edukacinio užsiėmimo bibliotekos savanorė pristatė Senjorėms geriausios metų knygos apdovanojimui nominuotas suaugusiųjų knygas: Romualdo Granausko „Trečias gyvenimas“, Rasos Aškinytės „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, Jaroslavo Melniko „Maša, arba postfašizmas“, Paulinos Pukytės „Bedalis ir labdarys“ ir Agnės Žagrakalytės „Eigulio duktė: byla F 117“.
Trys iš išvardintų knygų panašios žanro požiūriu: autobiografinė R. Granauausko knyga „Trečias gyvenimas“ ir realiais įvykiais pagrįsti P. Pukytės ir A. Žagrakalytės romanai. Šiems realistiniams kūriniams kaip priešprieša iškyla J. Melniko romanas, kuris priskirtinas fantastikos žanrui, tačiau, paties autoriaus teigimu, jo kūrinyje nagrinėjama labai gyvenimiška žmogiškumo tema, o pagrindiniai knygos skaitytojui užduodami klausimai: „kas yra žmogiškumas ir kokios svarbiausios jo vertybės; kas traktuotina, kaip nežmogiškas, nemoralus elgesys, o svarbiausias klausimas: ar šių dienų pasaulyje dar egzistuoja fašizmas ir kaip jį nugalėti?“.
Susitikimo pabaigoje buvo aptarta Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti skirta akcija „Lietuvai ir man“, kurią organizuoja Kultūros skyrius. Šios akcijos dalyviai skatinami pinti trispalves draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę. Su Senjorų rankdarbių būrelio narėmis buvo apsvarstytos galimybės, kaip prisidėti prie šios akcijos ir įsijungti į kūrybines dirbtuves.