Vasario 16-ajai skirtas renginys ir rikiuotė prie Lieporių bibliotekos

2015 02 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale vyko popietė „Mūsų galia - meilė Tėvynei“, skirta Valstybės atkūrimo dienai. Renginyje dalyvavo gausus būrys moksleivių iš „Rasos“ progimnazijos, Šiaulių profesinio rengimo atstovai. Popietėje dalyvavę svečiai, kariškiai iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio mechanizuoto pėstininkų bataliono, pasakojo apie savo kasdienybę, laisvalaikį, pratybas, atsakinėjo į klausimus.

Vyresnioji leitenantė Marija Povilionytė pristatė batalioną, jo istoriją, pasakojimą iliustruodama nuotraukomis iš kariškių gyvenimo. Grandinis Mindaugas Juškys supažindino moksleivius su skiriamaisiais kariškių ženklais, atsakė į klausimus: kokia eilinė kariškio diena, ar būtina kirpti plaukus, kalbėjo apie ištvermės stovyklas moksleiviams, akcentavo sporto svarbą, pasiruošiant tarnystei. Štabo seržantas Rolandas Andriukaitis apsirengęs baikerių liemene, papuošta baikerių klubo „Perkūnas“ atributais pasakojo apie vieną kariškių laisvalaikio formų-dalyvavimą baikerių klube „Perkūnas“, ir apie nelengvas galimybes tapti tikruoju klubo nariu. Nedrąsiai jaunieji renginio dalyviai, pakviesti eilinio Modestas Miliūno lietė ir bandė atsivežtus ginklus. Apibendrindama susitikimą, vyresnioji leitenantė Marija Povilionytė teigė, kad nebūtina tapti kariu, kad parodytumei savo meilę ir ištikimybę Lietuvai. Pasak viešnios, tėvynei esame svarbūs savo puikiu elgesiu, laikysena, geru mokymusi, pasididžiavimu savąja istorija, jaučiant bendrystę su šalia esančiaisiais. Jaunieji renginio dalyviai, vadovaujami grandinio Mindaugo Juškio, šalia bibliotekos išsirikiavo rikiuotėje, apžygiavę garbės ratą prie bibliotekos prieigų įsmeigė trispalves.

Informaciją paruošė Regina Vertelienė, l. e. vedėjos pareigas;
Nuotraukos Giedriaus Baranausko