Rėkyvos filiale skaitytojai buvo pakviesti prisijungti prie Prezidentės inicijuotos akcijos

2015 02 16

Vasario 16-oji yra viena svarbiausių švenčių Lietuvai. Tai Valstybės atkūrimo bei vienybės diena. Šiais metais Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visus lietuvius skatino dalyvauti akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk išradingai‟, tokiu būdu siekiant susivienyti, kūrybingai pažvelgti į savo tapatumą bei laisvės svarbą. Prie šios akcijos džiugiai prisijungė ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas. Vasario 11-13 dienomis bibliotekoje vyko tęstiniai užsiėmimai, kuriuose turėjo progą sudalyvauti kiekvienas apsilankęs skaitytojas.

Užsiėmimų metu, naudojant origami 3D techniką, buvo gaminama itin žavi ir išskirtinė širdis. Reikia paminėti, jog šis lankstinių būdas išsiskiria tuo, jog darbai sudedami iš daugyės atskirai išlankstytų detalių-modulių. Gaminant dvigubą širdį, bibliotekoje buvo išlankstyta ir panaudota apie 600 detalių. Tiesa, dvigubos širdies simbolis pasirinktas taip pat neatsitiktinai. Tokiu būdu siekta ne tik parodyti, kokia svarbi Lietuva kiekvienam piliečiui, tačiau suvienyti ir suartinti vienus su kitais. Tokį tikslą pastebėjo ir apsilankę skaitytojai, kurie tikino, jog šiandieninei mūsų valstybei būtina kurti ir vykdyti kuo daugiau tokių akcijų. Taip ne tik pagerbiama šalies istorija bei kūrimosi procesas, tačiau sudaromos sąlygos tobulėti pačiai visuomenei. Bibliotekos darbuotojai taip pat džiaugiasi, jog ši akcija atrado savo vietą ir bibliotekoje, bei sulaukė pakankamai didelio jaunųjų skaitytojų dėmesio. Juk mūsų mažieji piliečiai yra mūsų visų ateitis.

Informaciją parengė:
Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos
savanorė Agnė Kemzūraitė