„Aido“ vaikų filiale atšvęstos Užgavėnės

2015 02 09

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmybių diena, apipinta įvairiais papročiais, apeigomis,burtais. Svarbiausia tą dieną persirengti neįprastais drabužiais, pasislėpti po kauke. Kaukės – pagrindinis Užgavėnių šventės atributas. Šios šventės tikslas – išvyti žiemą,prisišaukti pavasarį. Vasario 9 d. „Aido“ vaikų filiale įvyko edukacinė popietė „Užgavėnės kvepia blynais“. Į susitikimą su tautodailininku, kaukių drožėju Sauliumi Tamuliu rinkosi „Romuvos“ progimnazijos 4a kl. mokiniai, lydimi mokytojos Romualdos Malčienės.

Tautodailininkas Užgavėnių kaukes gamina senuoju būdu – skobia iš medžio. Meistras teigė, kad labiausiai tam tinka minkštesni medžiai – baltalksnis, liepa. Iš jų padarytos kaukės būna lengvesnės. Meistras atskleidė,kad labiausiai jam patinka gaminti baisias kaukes. S. Tamulis drožia jau apie 20 metų. Daro dideles, mažesnes ir visai mažas - suvenyrines kaukes. Turi apie 160 kaukių kolekciją namuose. Tautodailininkas, kuriantis kaukes, yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Jis ne tik kaukių drožėjas, bet ir dainininkas, nuolatinis Užgavėnių dalyvis. „Man Užgavėnės – visus metus“,- atviravo menininkas, daug savęs ir savo meilės atiduodantis šiai šventei. Drožėjo kaukės atgyja per kiekvienas Užgavėnes.

Meistras vaikams palinkėjo linksmų švenčių, gyventi nuotaikingai ir pasistengti išvyti žiemą. S. Tamulis nuoširdžiai atsakinėjo į vaikų gausiai užduodamus klausimus. Renginio pabaigoje visi vaišinomės riestainiais ir saldainiais, kaip ir dera per Užgavėnes.

GALERIJA