Lieporių bibliotekoje pristatyta paroda „Rašytoja, pagavusi pabėgusią dainelę“

2015 02 08

Vasario 9 d. Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas sulaukė lankytojų iš „Rasos“ progimnazijos. Mokiniai sugūžėjo į biblioteką pasižiūrėti A. Liobytės 100-mečio jubiliejui paminėti parengtos parodos.

Parodoje eksponuojami žinomiausi jos kūriniai „Kuršiukas“, „Devyniabrolė“, „Kačiukų abėcėlė“. Po mirties A. Liobytės archyve surasta ir išleista apysaka „Kiškelis Baltkakliukas“. Rašytoja parengė ir stilizavo lietuvių liaudies pasakų rinkinius „Šimto zuikių piemuo“, „Gulbė karaliaus pati“, „Nė velnio nebijau“, „Pasaka apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“. „Kupriukas muzikantas“ įvertintas valstybine premija. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti A. Liobytės kūrinio „Kupriukas muzikantas“ inscenizaciją, po kurios aptarėme šio kūrinio prasmę ir moralą.

Informaciją parengė ŠMSVB Lieporių filialo
vyresn. bibliotekininkė Kristina Koveckytė