Vaikų literatūros skyriuje skaitymo skatinimo renginys „Kad vaikystės pasakėlė kuo ilgiau gyventų“

2015 02 02

Vasario 2 d. rytmetį į Vaikų literatūros skyrių subildėjo gausus pirmokėliųbūrys iš Gegužių progimnazijos Pradinio dailės ugdymo skyriaus kartu su dailės mokytojomis Lina Lušiene bei Aušra Lučinskiene. Mokinius bibliotekoje pasitikusi lapė Snapė pasakojo apie sunkų laputaičių gyvenimą žiemos metu. Renginyje vaikai išgirdo Kazio Jakubėno eilėraštį „Lapė“.

Kiek vėliau mokinukai klausėsi nuotaikingai lapės Snapės skaitomos linksmos lietuvių pasakos „Lapė ir uodegėlė“. Pasiklausę pasakėlės, pirmokėliai smalsiai apžiūrinėjo bibliotekoje eksponuojamas pasakų knygeles, kurias po renginio galės pasiimti paskaityti į namus. Kiek vėliau vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi laputės pasakojimo apie nuostabias pasakų knygučių iliustracijas ir kiek reikia įdėti kruopštaus darbo, kad knygos būtų tokios patrauklios. Tą rytą moksleiviai sužinojo , kad dailininkas Scottas Gustafsonas iliustruodamas pasakų knygą nutapė net septyniasdešimt penkis paveikslus ir sugaišo daugiau nei ketverius metus. Po to vaikai minė mįsles apie raštą, knygą. Pasidžiaugę gražiomis pasakų knygelėmis pirmokėliai lapei Snapei prisižadėjo perskaityti daug pasakėlių bei jas iliustravę surengti piešinėlių parodėlę.