Lieporių filiale - spaudinių paroda „Barbora Radvilaitė“

2015 02 02

2015 m. vasario 2-28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių  filiale (Tilžės g. 36) eksponuojama spaudinių paroda „Barbora Radvilaitė“.

Barbora Radvilaitė - viena garsiausių Lietuvos istorijos moterų, savo protu ir grožiu pakerėjusi Lenkijos karalių. Jos įtaka turėjo istorinę reikšmę Lietuvai. Karalienė Barbora literatūroje išliks amžina mįsle, kurią knieti įspėti. Šios istorinio personažo atskleidimas - tao lyg nepakartojamas žvilgsnis į praeitį. Išliekanti paslaptis negali nežavėti kūrėjų ir tyrinėtojų.

Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilė buvo ne tik romantiškiausia, bet ir pirmąja didele meilės istorija Lietuvos istorijoje, prilygstančia šekspyriškajai Romeo ir Džiuljetos meilei.

Informaciją paruošė:
ŠMSVB Lieporių filialo vyresn. bibliotekininkas