Saugesnio interneto diena 2015 – „Kurkime geresnį internetą kartu!“

2015 02 09

2015 m. vasario 10 d. „Saugesnio interneto savaitės“ (vasario 9–14 d.) metu, jau 12-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių bus minima Saugesnio interneto diena. Asociacija „Langas į ateitį“ pakvietė Šiaulių miesto savivaldybės viešąją biblioteką prisijungti prie šios naudingos iniciatyvos padedant savo bendruomenei jaustis saugesniais internetinėje erdvėje bei kasdienes bibliotekos veiklas paįvairinti veiklomis, kurios atkreipia tiek jaunų, tiek suaugusių žmonių dėmesį į šią aktualią saugumo internete temą.

„Saugaus interneto savaitės metu“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje, Lieporių filiale, „Aido“, „Saulės“, Rėkyvos, „Spindulio“ bei „Šaltinėlio filialuose bus organizuojamos įvairios veiklos, edukacinės pamokos bei akcijos, skirtos paminėti šiai savaitei.

Saugesnio interneto diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į saugesnio interneto programą, kurios tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“

Informacija apie visas Saugesnio interneto dienos proga rengiamas veiklas – Draugiško interneto svetainėje.

Saugesnio interneto dienos iniciatyva kyla projekto „Saugesnis internetas“ rėmuose, kurio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis, suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi internete.

Projektą „Saugesnis Internetas LT SIC II“ („Safer Internet LT SIC II“) vykdo 4 organizacijų konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį“ bei VšĮ „Vaikų linija“. Projekto partneris – TEO LT, AB.

Daugiau informacijos, kuri gali būti naudinga organizuojant saugesnio interneto veiklas mokyklose ar bibliotekose, skirtas tiek vaikams, tiek suaugusiems – Saugesnio interneto dienos 2015 tinklalapyje: http://epilietis.eu/index.php/mokymas/saugesnio-interneto-savaite-2014/307-saugesnio-interneto-diena