Knygos valanda „Kristijonas Donelaitis - literatūrinis personažas“ Lieporių bibliotekoje

2015 02 02

Sausio 30 d. literatūros gerbėjai susirinko į knygos valandą „Kristijonas Donelaitis - literatūrinis personažas“.
K. Donelaičiui skirti renginiai tapo gražia tradicija bibliotekoje. Šį kartą idėją - pasižiūrėti į jį kaip į literatūrinį personažą - pasiūlė Šiaulių universiteto profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė. Susirinkusiems ji perteikė Donelaičio įvaizdžio traktavimą šiuolaikinėje lietuvių poezijoje.

Buvo analizuoti Kazio Binkio, Salomėjos Nėries, Justino Marcinkevičiaus. Eugenijaus Matuzevičiaus, Rimanto Vanago, Marcelijaus Martinaičio eilėraščiai.
Renginį praturtino aktoriaus Vlado Baranausko skaitomos Šulco ir K. Donelaičio kūrinių ištraukos.
Renginio metu buvo deklamuojami ,,Metų“ dainiui skirti eilėraščiai ir skaitoma proza. Šventę gražiai papildė svečių iš Panevėžio K.Donelaičio draugijos Stepono Kubecko ir Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktoriaus Stasys Rimdžiaus mintys bei miesto literatai skaitomi eilėraščiai. Renginį tęsė Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus įkūrėja ir pirmininkė Izolina Lingienė, kuri papasakojo apie ateities darbus, apie kelionės rengimo į Tolminkiemį sunkumus ir viltį, kad žymiojo rašytojo Kristijono Donelaičio kapas bus aplankytas ir šiemet.

Nijolė Petraitytė,
Lieporių filialo vyresn. bibliotekininkė