Rėkyvos jaunieji skaitytojai susitiko su vaikų knygų autore Lina Žutaute

2015 01 19

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai 2014“. Šio projekto metu jaunieji bibliotekos skaitytojai išsirinko savo mylimiausią knygą – Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“.

Visos akcijos metu bibliotekoje vyko trys etapai, susiję su išsirinkta knyga: pirmajame vaikai origami 3D technika gamino pagrindinius knygos herojus, antrajame – kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo sukurtas „naujas“, vaikų pagražintas knygos viršelis, o trečiasis etapas – nuostabus ir šiltas susitikimas su knygos autore, kuris vyko sausio 14 d. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriuje.

Susitikimo metu susirinko gausus būrys mažųjų gerbėjų – Šiaulių Rėkyvos progimnazijos pradinių klasių moksleiviai ir lopšelio-darželio „Bangelė“ „Boružėlių“ grupės ugdytiniai. Atvykusi autorė buvo pasitikta gausiais aplodismentais ir daugybe klausimų apie veikėjus, įkvėpimą bei patį rašymo procesą. Lina Žutautė tikino, jog būti rašytoja tikrai nesvajojo, viskas įvyko spontaniškai ir netikėtai, o didieji įkvėpėjai buvo sūnus ir augintiniai, katinas ir šuo. Beje, pirmasis jos knygų skaitytojas ir kritikas ir yra jos sūnus. Autorė, paklausta apie galimybę rašyti ir suaugusiems, teigė, jog kai turės ką pasakyti suaugusiems, gal ir jiems parašys, tačiau šiuo metu koncentruojasi tik į jaunuosius skaitytojus. Pakerėti nuoširdžių vaikiškų knygelių autorės atsakymų bei pasakojimų, Rėkyvos progimnazijos moksleiviai įteikė kartu bibliotekoje pagamintą knygos „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“ viršelį, o darželinukai paprašė autorės autografų mylimiausiose „Kakės Makės“ knygelėse, kurias atsinešė į susitikimą. Prieš išsiskiriant Lina Žutautė teigė, jog įkvėpimo reikia semtis iš aplinkos, įdomių, linksmų, o kartais keistų nutikimų. Tuo tarpu mažieji rėkyviečiai džiaugėsi išvydę mylimiausių herojų autorę bei tikėjosi, jog šis susitikimas ne paskutinis.
Informaciją parengė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo vyr. bibliotekininkė Raimonda Žvigaitytė