Prisiminta 1991 m. sausio 13-oji

2015 01 19

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje buvo prisiminta 1991 metų sausio 13-oji.

Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė. 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

Į biblioteką susirinko „Romuvos“ gimnazijos mokiniai, „Sandoros“ progimnazijos moksleiviai. Mokytojos ir bibliotekos darbuotojos pasakojo savo įspūdžius  buvo peržiūrėti Šiaulių metraštininko, Sąjūdžio Šiaulių skyriaus pirmininko Algirdo Kulikausko filmuoti kadrai ir fotografijų paroda.