Šventiniai susitikimai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje

2014 12 22

Viešoji biblioteka – tai vieta, į kurią kiekvienas lankytojas ateina vedinas savo individualių poreikių. Pastaruoju metu – tai ne tik knygų skolinimąsis, ne vien laikraščių ir žurnalų skaitymas, bet ir noras įdomiai, turiningai praleisti laiką, susitikti su įdomiais žmonėmis, pabendrauti, realizuoti savo pomėgius. Gruodžio mėnuo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje buvo turtingas savitais, netradiciniais renginiais: prieššventiniu laikotarpiu muzikinius vakarus bibliotekos lankytojams dovanojo vienas pirmųjų Lietuvos didžėjų - Romualdas Volodka (sceninis pseudonimas DJ Senis), o bibliotekos globėjo, Šiaulių kino meno klubo pirmininko Viktoro Gundajevo iniciatyva bibliotekoje vyko festivalio „Filmuoja Šiauliai 2014“ kino vakarai.

Gruodžio 10 dieną muzikos mylėtojai klausėsi R. Volodkos pasakojimo apie akluosius dainininkus ir muzikantus – Beatričę Grincevičiūtę, Rėjų Čarlsą Robinsoną, Andrea Bočelį bei jų atliekamų kūrinių. Gruodžio 11 dieną muzikinė popietė buvo skirta lenkų kompozitoriaus, dainininko Česlavo Nemano gyvenimui ir kūrybai, minint jo dešimties metų mirties sukaktį. Šie renginiai – graži legendinio didžėjaus dovana, suteikusi lankytojams ir žinių, ir muzikos malonumą, ir pakilią nuotaiką, pasitinkant didžiąsias žiemos šventes.

Biblioteka lankytojų tarpe turi ir kino mylėtojų, kurie domisi ir noriai dalyvauja čia rengiamose filmų peržiūrose. Gruodžio 15 d. įvyko susitikimas su studijos „GIN-DIA“ kūrėjais – buvo pristatytas dokumentinis filmas, įamžinęs centriniame Šiaulių miesto parke vykusį plenerą, kurio metu sukurtos Anderseno pasakų herojų skulptūros papuošė parko erdves. Taip pat buvo demonstruojamas Daivos Grikšienės dokumentinis filmas „Kur stebuklai įvyko, tebevyksta ir gali pasikartoti“ apie du Kryžių kalnus, kurių vienas yra Lietuvoje, netoli Šiaulių, o kitas – Lenkijoje, Grabarkos apylinkėse. Gruodžio 16 d. vyko susitikimas su Šiaulių kino meno klubo pirmininku Viktoru Gundajevu, kuris pristatė Redos Bartkutės Tomingas animacinį filmą „Kaltė“ bei Martos Dauliūtės dokumentinį filmą „Antra klasė“. Po filmų peržiūros V. Gundajevas atsakė į lankytojų klausimus, papasakojo apie nekomercinio kino filmų demonstravimo galimybes Šiauliuose bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Už geranoriškumą ir asmeninį laiką, skirtą dovanojant šiuos gražius renginius bibliotekai, darbuotojų ir lankytojų vardu Šiaulių kino meno klubo pirmininkui Viktorui Gundajevui ir DJ Seniui – Romualdui Volodkai nuoširdžiai padėkojo Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Rima Giržadienė.
Straipsnį parengė vyresn. bibliografė Eugenija Mačiulienė