„Šaltinėlio“ bibliotekoje šešėlių teatrą kūrė mažieji

2014 12 09

„Kas yra šešėlių teatras, kaip jis kuriamas, ką reiškia mažiesiems skaitymas balsu“ – į šiuos ir kitus klausimus bandyta atsakyti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale 2014 m. vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Skaitome pasaką ir žaidžiame šešėlių teatrą“. Biblioteka kiekvienais metais vykdo įvairias edukacines veiklas ir stengiamasi pateikti kuo įvairesnes formas, kad mažieji šiauliečiai pamiltų knygelę. Gruodžio pradžioje sėkmingai baigtas vykdyti projektas, vyko baigiamasis renginys, kurio metu mažieji darželinukai iš lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“, „Saulutė“, „Žibutė“, „Kregždutė“, „Ežerėlis“ ir Sutrikusios klausos ugdymo centro pristatė savo sukurtus šešėlių teatro spektaklius.

Pristatė veiklas, apie kurias sužinojo ir išmoko edukacinių užsiėmimų metu, kuriuos vedė šešėlių teatro specialistai šiauliečiai Lina ir Tomas Januškevičiai, Šiaulių universiteto Menų fakulteto dėstytoja Virgilija Staševičiūtė, dainavimo studijos „Nieko tokio“ vadovai Vadimas Kamrazeris ir aktorė Jūratė Budriūnaitė. Skaitymo balsu laimės mįslę ikimokyklinio ugdymo pedagogams padėjo įminti inciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė.
Baigiamojo renginio metu projekto renginio dalyvius aplankė, visus linksmino, linksmai šmaikštavo linksmosios klouniukės (Šiaulių universiteto Menų fakulteto Estrados meno specialybės studentės Jūratė Levickaitė ir Izabelė Visockaitė), kurios labai džiaugėsi vaikų pasirodymais, sukurtais šešėlių teatro spektakliais.
Bendradarbiaujant su Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus mokiniais Gediminu Kupriu, Liudu Marcinkumi bei mokytoja Renata Baroniene, šešėlių teatro spektakliai buvo filmuojami. Spektaklių įrašus padovanosime „Šaltinėlio“ bibliotekos šešėlių teatro kūrėjams – 2014 metų projekto „Skaitome pasaką ir žaidžiame šešėlių teatrą“ dalyviams.

GALERIJA