Saldžiausioje bibliotekoje - „Knygų Kalėdos“!

2014 12 08

Baigiantis metams visus aplanko gražiausios metų šventės. Į šį šventinį verpetą įsisuko ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, 2014 m. gruodžio 6 d. dalyvaudama miesto centre prie P. Višinskio paminklo mugėje „Kelionių ir saldumynų Kalėdos“. Prisijungiant prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės ketvirtą kartą inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“, šiauliečiai buvo kviečiami dovanoti knygas bibliotekai.

knygu kaledos11

Kadangi mugė buvo „saldi“, tai bibliotekos draugai ir bičiuliai, drauge su Šiaulių dramos teatro aktoriumi Vladu Baranausku, buvo pakviesti skaityti ištraukas iš lietuvių literatūros apie riestainius, tortus, gardėsius, ragaišius, ledus ir pyragus. Šiuose skaitymuose dalyvavo bibliotekos skaitytojai, brangūs bibliotekai žmonės: Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, Šiaulių universiteto lektorius, bibliotekos skaitytojas ir globėjas Aurimas Nausėda, buvęs matematikos mokytojas, šaškių ir šachmatų treneris Danielius Adolfas Rakauskas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Branguolė Šimkūnienė, Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 606 pėstininkų kuopos vadas Aivaras Šatrauskas, Dainų progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Akvilė Pigulevičienė, Šiaulių miesto savivaldybės Rėkyvos seniūnijos seniūnas Deividas Petrolevičius, buvusi mokytoja ir Šiaulių rajono Kultūros skyriaus vedėja, entuziastinga renginių organizatorė, aktyvi bibliotekos bičiulė Ona Staškuvienė ir „Spindulio“ bibliotekos savanorė Karolina Valančienė. Kiekvieno šventės dalyvio, dalyvavusio šiuose skaitymuose, laukė siurprizas.
Skaniausias tortas – savo rankomis pagamintas, tad visi šventės dalyviai galėjo tai pamėginti daryti neįprastu būdu – dalyvaujant kūrybiniame edukaciniame užsiėmime, оrigami technika gaminant tortą. Šio meno paslapčių mokė Mindaugas Gumuliauskas ir Agnė Kemzūraitė, savanoriškai bibliotekoje dirbanti savanorė pagal projektą „Jaunimo savanoriška tarnyba“, bendradarbiaujant su jaunimo savanoriškos veiklos centru „DEINETA“. O kad būtų smagu, linksma – skaitymus ir edukacinius užsiėmimus savo dainomis papuošė Šiaulių kūrybinio ugdymo centro „Mikitukas“ dainininkai (vadovė Eglė Žalalienė). Visus, apsilankiusius saldžiausioje Šiaulių miesto bibliotekoje, pasitikо Karlsonas su saldžia uogiene (Kęstutis Mosėjus, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Estrados meno specialybės 2 kurso studentas), Frekenbok su karšta, garuojančia arbata (Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotoja Nijolė Ostrauskienė) ir knygos apie skaniausius, gardžiausius, saldžiausius dalykus pasaulyje.
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka dėkoja informaciniam rėmėjui - dienraščiui „Šiaulių kraštas“, „Vilona“ - UAB „Lietuviški patiekalai" - už karštą, gardžią arbatą, Šiaulių kultūros centrui už įgarsinimo paslaugas, Šiaulių turizmo informacijos centrui už galimybę dalyvauti mugėje „Kelionių ir saldumynų Kalėdos“ ir visiems dalyviams, kūrusiems šventinę „Knygų Kalėdų“ nuotaiką!