„Varsos“ filiale eksponuota paroda „Kuriant mandalą“

2014 12 01

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filiale pristačius Virginijos Bakutienės parodą ,,Kuriant mandalą...“, neblėso susidomėjimas šiais „sielos gelmių piešiniais“. Tai tarsi dvasinė praktika, kaskart žvelgiant į savo vidinį pasaulį atsikartojančių simetriškų formų, vidinę būseną atitinkančių spalvų bei kūrybinės išmonės išraiška popieriuje, tekstilėje ar smėlyje.

Piešiant asmeninę mandalą, svarbi yra jos struktūra ir spalva. Pirmoji - atspindi žmogaus loginę pusę, o spalva - intuityvinę. Žinant pagrindinius kūrimo principus bei naudojant įvairią piešimo techniką, motyvas įsigilinti į save dar stipresnis. Mandala - lyg langas ar durys, kai kažką įsileidžiame ar keičiame, patirdami meilės ir darnos pojūtį. Vientisumą ir harmoniją suteikia atskirų piešimo elementų jungtys, jų linijų besikartojimas...
V. Bakutienė save pristato terminu „Esu inžinierė“. Daugelį metų dirbusi „Vairo“ gamyklos konstruktore, nuo 1977-ųjų ji - braižybos dėstytoja Šiaulių politechnikume (dabartinė - Šiaulių valstybinė kolegija). Tobulindamasi informacinių technologijų srityje, domėjosi kompiuterine grafika bei kaligrafija. Žvelgiant į naują užsiėmimą, neabejotina jos kūrybinė sąsaja su braižyba, ornamentika.
Ši ekspozicija - noras pasidalyti laisvalaikio žaismingumu ar net lengviau vertinti gyvenimo pateiktus iššūkius...


Informaciją parengė „Varsos“ filialo vyr. bibliotekininkėBirutė Padvarietienė.

GALERIJA