Šiaurės šalių savaitės pradžia "Aido" filiale

2014 11 13

2014 m. lapkričio 10 d. „Aido“vaikų bibliotekoje prasidėjo didžioji skaitymo balsu diena, skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, kurios tema „Troliai šiaurėje“. Tai tradicinė šviesos ir žodžio šventė, kviečianti susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, skatinanti ir populiarinanti knygų skaitymą, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygos pasaulį.

Į simbolinę bibliotekos šviesos ir žodžio šventę sugūžėjo vaikų darželio „Pupų pėdas“„Meškiukų“ priešmokyklinės grupės vaikučiai. Biblioteka vaikučius pasitiko pasipuošusi Šiaurės šalių vėliavėlėmis, plakatais, paroda, degančiomis žvakutėmis.Degančios žvakutės priminė paslaptingą ir trolišką atmosferą. Skatėme nuostabias, mielas istorijas apie trolius. Nepakartojami troliai Mumiai tai švedų – suomių rašytojos T. Jansosn sugalvotos būtybės. Išgalvotas trolių Mumių pasaulis pilnas įvairiausių nuotykių, kur viešpatauja gėrio ir meilės dvasia. Šiaurės bibliotekų savaitė priminė, kad žiema, tai jaukios valandos šiltai apsiklojus ir įsitaisius su knyga rankose. Renginio  metu skaityti bandė ir vaikučiai. Vaikučiai apžiūrėjo parodą „Šiaurės šalių rašytojai ir jų magiškoji kūryba“.Paruošėme kiekvienam vaikui po trolių Mumių figurėlę su kuria gali žaisti, spalvinti. Vaikai vaišinosi Muminuko gimtadienio saldainiais.