Savanoriškas darbas bibliotekoje – galimybė saviraiškai, pristatant origami lankstymo meną

2014 11 03

Pastaruoju metu mūsų visuomenėje labai dažnai girdime apie savanorystę, savanorišką darbą organizacijose. Jauniems žmonėms, savanoriškai dirbantiems, atveriamos platesnės durys profesinio tobulėjimo link. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės savanoriauja. Savanorystė – tai ne tik pagalba kitiems, bet ir mokymosi procesas, geras laisvalaikio praleidimo būdas, galimybė susirasti bendraminčių, draugų.  Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta", nuo šių metų pavasario bibliotekoje suteikia galimybę jauniems 16-29 metų niekur nesimokantiems ir nedirbantiems žmonėms savanorškai dirbti.

Džiugu tai, kad bibliotekoje savanoriškai padirbę jaunuoliai beveik visi susirado darbus. Tai dar kartą patvirtina, jog savanorystės laikas nenueina veltui, išmoksta pasitikėjimo savimi. O biblioteka yra ta vieta, kur savanoriams suteikiama visiška laisvė saviraiškos atsiskleidimui. Tai visokeriopai patvirtina nuo spalio mėn. Rėkyvos filiale pradėjusi savanoriauti Agnė Kemzūraitė, Šiaulių universiteto absolventė. Pakvietus šią merginą į biblioteką savanoriauti, ji paminėjo, kad domisi origami lankstymu, galėtų bibliotekoje organizuoti edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. Iš tikrųjų tik atėjusi į Šiaulių pakraštyje esančią biblioteką, mergina organizavo edukacinius užsiėmimus Rėkyvos darželinukams, mokyklinukams, o spalio 29 d. buvo pristatyta Agnės ir jos draugo Mindaugo Gumuliausko 3D origami paroda bei organizuota origami lankstymo pamoka suaugusiems Rekyvos bendruomenės nariams.

Šiuo metu Rėkyvos bibliotekoje galima išvysti unikalią origami lankstinių parodą. Bibliotekos skaitytojus stebina tokia darbų įvairovė: nuo įspūdingo povo iki vazelių, ar net torto. Autoriai teigia, kad ši mintis išmokti origamio buvo impulsyvi ir neplanuota. „Pirmą kartą per tuo metu populiarią laidą pamatėme, kaip vaikinas gamina gulbes iš popieriaus trikampėlių. Atsiradus daugiau laisvo laiko, šaltais žiemos vakarais, mes su Mindaugu nutarėme pabandyti. Pirmasis mūsų „blynas“ buvo gulbė, ir, sakyčiau, pavyko puikiai. Tai davė paskatinimą daryti vis daugiau ir įvairesnius darbelius. Po to sukūrėme socialiniame tinklapyje Facebook profilį ir Blog‘ą, kad pasidalintumėme savo kūriniais su kitais. Ateityje planuojame pagaminti didesnių apimčių paveikslų, darbų, – teigia Agnė“. Į edukacinį užsiėmimą susirinkusios rekyviškės buvo maloniai nustebintos 3D origamio technika. Susipažino su istorija, dėjimo būdais bei detalių dydžiais. Visos išmoko lankstyti ir pasigamino po gulbę, kuri papuoš jų namus.
Biblioteka maloniai kviečia visus šiauliečius atvykti į Rėkyvos biblioteką (Energetikų g. 7) pasižiūrėti parodos, kuri veiks iki lapkričio 12 d. O galbūt ir Jums kils noras išbandyti? Jei taip – maloniai laukiame!

Daugiau informacijos apie šią unikalią parodą:

Informaciją parengė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo vyr. bibliotekininkė Raimonda Žvigaitytė