Bibliografijos-informacijos skyriuje senjoros mokėsi gaminti floristines kompozicijas, skirtas Vėlinėms

2014 11 03

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka toliau organizuoja senjorams skirtas veiklas, skatinančias mokymąsi visą gyvenimą. Spalio 28 d. Bibliografijos–informacijos skyriuje Šiaulių profesinio rengimo centro buitinių paslaugų skyriaus vyr. profesijos mokytoja Eglė Saročkienė vedė floristikos seminarą „Kompozijos Vėlinėms“ Senjorų rankdarbių būrelio narėms.

Kadangi artinasi Vėlinės – diena, kuomet visi lankome artimųjų kapus ir stengiamės juos kuo gražiau papuošti, todėl didesnis dėmesys ir buvo skiriamas šiai progai skirtų puokščių komponavimui. Dėstytoja supažindino moteris su priemonėmis, kurios reikalingos kuriant įvairias kompozicijas iš gyvų ir dirbtinių augalų. Viešnia parodė Lietuvos ir užsienio šalių floristų bei savo mokinių sukurtų kompozicijų nuotraukas, papasakojo apie mirusių pagerbimui skirtų puokščių kūrimo ypatumus.

Išklausiusios įvairių floristės patarimų, moterys pačios ėmėsi kūrybinės veiklos. Padedant mokytojai Eglei, jos komponavo puokštes iš gyvų ir dirbtinių gėlių, eglės šakučių. Užsiėmimo dalyvės teigė net neįsivaizdavusios, kad šis darbas reikalauja tiek žinių, įgūdžių ir kruopštumo. Senjorės ir bibliotekos darbuotojos dėkoja mokytojai Eglei Saročkienei už įdomų seminarą.