Svečiuose - Rygos Stradinio universiteto bibliotekos vicedirektorė

2014 10 29

Spalio 18 d. Šiauliuose svečiavosi Rygos Stradinio universiteto bibliotekos vicedirektorė, Esperanto asociacijos prezidentė Margarita Želvė. Ji šiauliečiams skaitė paskaitą ,,Poetė Liudmila Jevsejeva : gyvenimo ir kūrybos puslapiai“.

Rygietė L. Jevsejeva - įdomi XX amžiaus vidurio inteligentijos atstovė. Ji - poetė, vertėja, žurnalistė, tremtinė. Nuo jaunystės laikų dalyvavo Latvijos esperantininkų judėjime, pati buvo kursų lektorė. Įdomi tuo, kad daugumą eilėraščių kūrė esperanto kalba. Jos stilius- lengvas, skambus ir lakoniškas. Gražūs draugystės tiltai siejo ją ir su mūsų Šiauliais. L. Jevsejeva ilgą laiką susirašinėjo su mūsų krašto šviesuoliais V. Vaitekūnu, J. Petruliu, P. Sitoniu, T. Lukoševičiumi ir kitais. Šioji dokumentika yra saugoma ,,Aušros“ muziejuje ir Latvijos bei Lietuvos nacionalinėse bibliotekose.
Renginys vyko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale.