Edukaciniai užsiėmimai „Muzikos garsų kalba“

2014 10 27

„Šaltinėlio“ bibliotekoje tęsiasi projekto „Skaitome pasaką ir žaidžiame šešėlių teatrą“ edukaciniai užsiėmimai. Spalio 21, 28 ir lapkričio 4 dienomis projekte dalyvaujantys priešmokyklinukai mokosi garsų kalbos. Užsiėmimus veda pedagogas, muzikantas, kompozitorius Vadimas Kamrazeris ir Šiaulių dramos teatro aktorė Jūratė Budriūnaitė.

Spalio 21 d. vykusiame užsiėmime darželinukai žaidė teatrinius žaidimus, mokėsi improvizuoti, geriau valdyti balsą ir judesį, aiškinosi, kaip įvairių muzikos instrumentų skleidžiamas garsas padeda atskleisti vaidinamo personažo charakterį. Ne tik muzika, bet ir kiekvienas garsas spektaklyje - barbenimas pirštais į stalą, trepsėjimas kojomis turi užkoduotą informaciją, kuri padeda apibūdinti įsivaizduojamus veikėjus, nusako kūrinio nuotaiką.

Kūrybinių pamokėlių pabaigoje vaikai, vaidindami bibliotekoje jau skaitytą pasaką „Dangus griūva“, mokėsi sujungti muzikos garsus su kūrinio personažais.