Šešėlių teatras - jau mūsų bibliotekoje!

2014 10 16

Vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Skaitome pasaką ir žaidžiame šešėlių teatrą", spalio 14, 15, 16 d. „Šaltinėlio“ bibliotekoje organizuoti edukaciniai užsiėmimai vaikams „Šešėlių teatras bibliotekoje: kuriame kartu“.

Visas tris dienas bibliotekoje Šiaulių miesto lopšelių-darželių „Žibutė", „Ąžuoliukas", „Saulutė“, „Ežerėlis“ „Kregždutė“, Sutrikusios klausos ugdymo centro priešmokyklinukai entuziastingai klausė apie šešėlių teatrą, mokėsi gaminti bei valdyti šešėlines lėles bei patys tapo mažaisiais aktoriais. Mažiesiems ir pedagogams apie šešėlių teatro kūrimo paslaptis pasakojo šiauliečiai menininkai Lina ir Tomas Januškevičiai. Per visas tris užsiėmimų dienas su dideliu susidomėjimu priešmokyklinukai klausė, iš popieriaus karpė pasakos herojus ir skambant pasakos „Dangus griūva“ garsams nedrąsiai patys stojo už paslaptingos šešėlių teatro širmos. 

Tai buvo pirmieji šio skaitymo skatinimo projekto edukaciniai užsiėmimai. Kituose užsiėmimuose projekto dalyviai turės galimybę dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose „Muzikos garsų kalba“, „Žaidžiame žodžiu“. Projekto pabaigoje pakviesime visus projekto dalyvius panaudoti edukacinių užsiėmimų metu įgytas žinias ir patiems tapti šešėlių teatro aktoriais, pristatyti savo pasirinktos pasakos sukurtus šešėlių teatro spektaklius.

Projektu „Skaitome pasaką ir žaidžiame šešėlių teatrą“ siekiama mažiesiems šiauliečiams pateikti pasaką taip, kad jie nuo pat mažens įgytų poreikį domėtis knygomis. Bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas siekia užsiauginti ir išsaugoti skaitytoją, kuris į biblioteką skaityti knygų ateitų su dideliu laukimu, džiaugsmu ir entuziazmu, tuomet skaitymas tampa prasmingu užsiėmimu. 

GALERIJA