„Saulės“ filiale mokiniai išbandė įvairias bibliotekos veiklas

2019 02 07

Vasario 6–7 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas (K. Korsako g. 10) sulaukė svečių iš Šiaulių rajono Gilvyčių mokyklos – čia lankėsi 1–8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Rasos Mazaliauskaitės, Jūratės Banevičienės, Irenos Toleikienės.

Pirmiausia mokiniai aplankė Komiksų centrą, kuriame darbuotojas Tomas Januškevičius papasakojo apie komiksų kūrimo procesą, o vaikai, naudodamiesi sukurtu „Komiksų pradžiamoksliu“, mokėsi piešti komiksą: nuo pirmojo eskizo iki spalvų teorijos. Mokiniai piešė herojus, išskyrė jų gerąsias bei blogąsias savybes, kūrė istorijas.

Svečiai norėjo susipažinti ir su galimybe naujoviškai mokytis užsienio kalbų. Užsienio kalbų mokymosi centre vyresni mokiniai išbandė „Eurotalk Interractive“ programą pasimokydami rusų kalbos, mažesnieji – anglų. Mokiniai čia žaidė žaidimus, galėjo pasitikrinti savo žinias, išmokti naujų žodžių, palenktyniauti su draugais.

Taip pat vaikai nekantravo išbandyti naujas veiklas Šeimų erdvėje. Šeimų erdvės darbuotoja Rimantė Filipavičienė supažindino mokinius su naujosios erdvės veiklomis ir pakvietė sudalyvauti spalvingoje piešimo edukacijoje ant šviečiančių stiklo molbertų bei spalvotų smėlio staliukų. Kadangi artėja Lietuvos Nepriklausomybės diena, vaikai piešė savo sveikinimo atvirukus Lietuvai. Vaikus labai sudomino ir interaktyvus mokomasis stalas, ant kurio jie galėjo piešti ir atlikti įvairias užduotis: mažiesiems lankytojams ypač patiko matematikos užduotis. Pabaigoje visi linksmai pramogavo ir sužaidė draugišką Xbox žaidimo - boulingo turnyrą.

Šeimų erdvė ir Užsienio kalbų mokymosi centras įkurti įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jos turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.