Naujienos

 • Obuolių šventė Vaikų literatūros skyriuje

  Obuolių šventė Vaikų literatūros skyriuje

  2016 10 21

  Įpusėjus rudeniui, klubo „Skaitanti mama“ narės su savo mažyliais susitiko Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus organizuotoje obuolių šventėje „Obuolienė“.

  Skaityti daugiau...
 • Rėkyvos filialo skaitytojų dėmesiui!

  Rėkyvos filialo skaitytojų dėmesiui!

  2016 10 21

  Informuojame, kad 2016 m. spalio 17-28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7) skaitytojai bus aptarnaujami nuo 14 val. iki 18 val.

  Atsiprašome už nepatogumus!

 • Informacija Bibliografijos-informacijos skyriaus lankytojams!

  Informacija Bibliografijos-informacijos skyriaus lankytojams!

  2016 10 21

  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus Interneto skaitykloje (Aido g. 27) spalio 24 d. (pirmadienį) nuo 10.00 iki 12.30 val. lankytojai nebus aptarnaujami – vyks mokymai.

  Atsiprašome už nepatogumus!

 • Vokiečių kalbos dienos - kultūrų draugystė ir gražiausio žodžio rinkimai

  Vokiečių kalbos dienos - kultūrų draugystė ir gražiausio žodžio rinkimai

  2016 10 21

  Spalio 20 d. pirmą kartą visoje Lietuvoje buvo švenčiamos vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?". Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale šia proga buvo organizuojama popietė „Kelionė po vokiškų žodžių pasaulį“. Renginį vedė Šiaulių Gytarių progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Inga Urbonienė.

  Skaityti daugiau...
 • „Šaltinėlio“ bibliotekoje vyko popietė Ramunės Skučaitės kūrybai

  „Šaltinėlio“ bibliotekoje vyko popietė Ramunės Skučaitės kūrybai

  2016 10 21

  Spalio 20 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialą susirinko vaikai net iš dviejų Šiaulių miesto mokyklų. Sumanius ir draugiškus pradinukus iš Gegužių ir Medelyno progimnazijų atlydėjo mokytojos Gražina Plekavičienė ir Regina Bartkevičienė. Mokiniai atvyko apžiūrėti savo piešinių, skirtų Ramutės Skučaitės gimtadieniui paminėti, parodos ir sudalyvauti nuotaikingoje viktorinoje.

  Skaityti daugiau...
 • Tarptautinis seminaras „Vaiko lūkesčių biblioteka“

  Tarptautinis seminaras „Vaiko lūkesčių biblioteka“

  2016 10 21

  Po aštuonerius metus trukusios rekonstrukcijos rugsėjo mėnesį atidaryta Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Į ankstesnes patalpas grįžo Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, simboliškai duris skaitytojams atvėręs spalio 13 d. Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje atidaryta vaikų erdvė, įrengta kartu su Švedų institutu ir Švedijos ambasada Lietuvoje įgyvendinant bendrą projektą „Erdvės vaikamsׅ. Stokholme įkurtos vaikų bibliotekos modelis pritaikytas atsinaujinusioje Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kurioje daug dėmesio skiriama įvairaus amžiaus žmonių poreikiams. Ta proga kartu su šiais partneriais organizuotas tarptautinis seminaras „Vaiko lūkesčių biblioteka“, kuriame dalyvavo ir mūsų bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rima Matulevičiūtė.

  Skaityti daugiau...
 • Vaikų literatūros skyriuje pristatytas žaidimas „Pažink Šiaulius“

  Vaikų literatūros skyriuje pristatytas žaidimas „Pažink Šiaulius“

  2016 10 21

  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus (Gvazdikų takas 8) Žaislotekoje pristatytas žaidimas „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą“.

  Skaityti daugiau...
 • Pažintinės senosios fotografijos dirbtuvės „Šaltinėlio“ bibliotekoje

  Pažintinės senosios fotografijos dirbtuvės „Šaltinėlio“ bibliotekoje

  2016 10 20

  Tęsiasi projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ veiklos „Šaltinėlio“ bibliotekoje. Spalio 19 d. projekto dalyviai rinkosi į edukacinį užsiėmimą „Senosios fotografijos dirbtuvės“, kurį vedė vienas žymiausių Lietuvoje senosios fotografijos žinovų ir edukatorių - Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojas, fotografas Gintas Kavoliūnas.

  Skaityti daugiau...
 • Interaktyvaus žaidimo „Pažink Šiaulius“ pristatymas „Aido“ filiale

  Interaktyvaus žaidimo „Pažink Šiaulius“ pristatymas „Aido“ filiale

  2016 10 20

  Šaltą ir vėjuotą spalio 19 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą rinkosi aktyviausi interneto skaityklos lankytojai. Ši valanda buvo skirta ne žaisti įprastinius kompiuterinius žaidimus, o susipažinti su nauju žaidimu „Pažink Šiaulius“ ir virtualiai pakeliauti po miestą.

  Skaityti daugiau...
 • Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

  Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

  2016 10 18

  Pirmą kartą visoje Lietuvoje rengiamos Vokiečių kalbos dienos apjungs įvairius vokiečių kalbos mylėtojus: darželius, mokyklas, universitetus, bibliotekas, teatrus, verslininkus ir privačias iniciatyvas. Džiugiai pranešame, jog į vokiškų renginių sūkurį įsijungia ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. 

  Skaityti daugiau...
Visi įrašai