Naujienos

 • KVIEČIAME vertinti ir balsuoti už lietuvių autorių knygas vaikams bei paaugliams!

  KVIEČIAME vertinti ir balsuoti už lietuvių autorių knygas vaikams bei paaugliams!

  2016 07 22

  KVIEČIAME vertinti ir balsuoti už lietuvių autorių knygas vaikams bei paaugliams. Tai padaryti galite paspaudę šią nuorodą www.lnb.lt/100knyguvaikams 

  Reikšmingiausių knygų sąrašas labai svarbus pristatant lietuvių vaikų literatūrą plačiajam pasauliui, svarstant leidybos ir skaitybos problemas, diskutuojant dėl pagrindinės mokyklos programų ir dar daugeliu kitų atvejų. Jūsų nuomonė svarbi ir reikalinga ateities kartai. Ypač laukiami mokytojų, bibliotekininkų, auklėtojų, tėvų ir senelių balsai.

  Iš anksto dėkojame už aktyvumą ir rūpinimąsi savo vaikų, anūkų ar net provaikaičių ateitimi!

   

 • Kviečiame užpildyti apklausą apie Komiksų centro paslaugas

  Kviečiame užpildyti apklausą apie Komiksų centro paslaugas

  2016 07 22

  Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka atlieka projekto „Komiksų erdvė bibliotekoje“ poveikio vertinimo tyrimą. Tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kokių žinių ir įgūdžių bibliotekos lankytojai įgijo projekto metu. Maloniai kviečiame užpildyti apklausą apie Komiksų centro paslaugas: http://apklausa.lt/f/komiksu-centro-paslaugu-poveikio-lankytojams-vertinimas-r3v8eqd/answers/new.fullpage

 • Linksma žaidimų popietė „Spindulio“ filiale

  Linksma žaidimų popietė „Spindulio“ filiale

  2016 07 22

  Liepos 20 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale (Spindulio g. 5) vyko žaidimų popietė „Bibliotekoje žaisti smagu“. Susirinkusiems mažiesiems bibliotekos lankytojams (1–7 klasių mokiniams) buvo pasiūlyta daug įdomių, smagių žaidimų. 

  Skaityti daugiau...
 • Žemaičių tarmės popietė Vaikų literatūros skyriuje

  Žemaičių tarmės popietė Vaikų literatūros skyriuje

  2016 07 22

  Žemaičių kultūros puoselėtojai sako, kad žmonės neturėtų užmiršti savo šaknų ir kultūros. Kadangi Šiauliuose vyksta Pasaulio žemaičių dienų renginiai, tai ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) liepos 20 d. buvo suorganizuota žemaičių tarmei skirta popietė vaikams „Kap liob rokuiteis žemaitee“.

  Skaityti daugiau...
 • Komiksų centre kuriama nuotaikinga istorija Saulės mūšio 780-osioms metinėms paminėti

  Komiksų centre kuriama nuotaikinga istorija Saulės mūšio 780-osioms metinėms paminėti

  2016 07 21

  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įsikūrusiame Komiksų centre (K. Korsako g. 10) vyksta itin aktyvūs ir prasmingi darbai. Bendradarbiaujant su Šiaulių universitetu, čia įsikūrusios komiksų kūrimo dirbtuvės, rengiamas leidinys, skirtas Saulės mūšio 780-osioms metinėms paminėti.  Komiksų kūrimo procese pagal projektą „Saulės mūšis: istorija ir istorijos“ darbuojasi Šiaulių universiteto darbuotojos doc. dr. R. Trimonienė ir dr. E. Gerulaitienė, bibliotekos darbuotojas Tomas Januškevičius bei talentinga komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė.

  Skaityti daugiau...
 • Mįslių diena „Aido“ filiale

  Mįslių diena „Aido“ filiale

  2016 07 21

  Vasara barsto ir dalina savo šilumą, žiedus ir kvapus. Vasaros atostogos taip greitai bėga. Labai smagu, kad, nepaisant visų vasaros teikiamų malonumų, atostogų metu vaikai nepamiršta knygų ir noriai lankosi bibliotekoje. Saulėtą ir gražią liepos 20 d. „Aido“ filiale rinkosi mažieji skaitytojai. Bibliotekoje vyko smagi mįslių minimo popietė „Mįslių šalis“, skirta akcijai „Vasara su knyga“.

  Skaityti daugiau...
 • Vasaros kino diena

  Vasaros kino diena

  2016 07 18

  Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tęsiama tradicija vasaros metu visiems kartu žiūrėti animacinius filmukus. Liepos 14 d. į žaisloteką susirinkę vaikai iš gausios filmų kolekcijos išsirinko animacinį filmą „Astro vaikis“ (Astro boy), apie super galiomis pasižymintį berniuką robotą.

  Skaityti daugiau...
 • Kūrybinių darbų bei poezijos sukūrys Lieporių bibliotekoje

  Kūrybinių darbų bei poezijos sukūrys Lieporių bibliotekoje

  2016 07 18

  Jau tradicija tapusi sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šiaulių Viltis“ narių kūrybinių darbų paroda šią vasarą tapo ir poezijos skaitymo fiesta. Viltiečių, lankančių bendrijos atokvėpio užsiėmimus, darbus pristatė būrelio vadovė Eglė Samuilienė.

  Skaityti daugiau...
 • ,,Kelionė po Beatričės Potter pasakų pasaulį‘‘ Vaikų literatūros skyriuje

  ,,Kelionė po Beatričės Potter pasakų pasaulį‘‘ Vaikų literatūros skyriuje

  2016 07 15

  Įpusėjus vasarai Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos ir savanorė iš Italijos Estera Ceriani logopedinio lopšelio-darželio ugdytinius pakvietė į garsinio skaitymo valandėlę, skirtą susipažinti su anglų vaikų literatūros klasikos pradininkės Beatrix Potter kūryba.

  Skaityti daugiau...
 • „Varsos“ filiale eksponuojama S. Peršino paroda „Rugiagėlės“

  „Varsos“ filiale eksponuojama S. Peršino paroda „Rugiagėlės“

  2016 07 15

  Net ir lietinga diena tampa šviesesne, žvelgiant į Sergėjaus Peršino fotografuotus atvirukus, kurie eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ,,Varsos“ filiale (Vilniaus g. 38D). Bibliotekoje itin džiaugtasi jo asmeninio archyvo darbais. Gana įspūdinga S. Peršino meninė kolekcija patraukia dėmesį bei verčia suklusti.

  Skaityti daugiau...
Visi įrašai